Podróże Do okoła Świata Podróże 2019

Podróże 2019

PODZIEL SIĘ

Wiele osób, które uwielbiają podróżować listę wyjazdów na najbliższy rok już pewnie mają gotową. Być może poniższe propozycje przyjdą z pomocą tym, którzy jeszcze obmyślają plan.

Kenia
Kenijskie linie lotnicze właśnie ogłosiły bezpośrednie loty z JFK do Nairobi. Z Chicago do Nowego Jorku to przysłowiowy rzut beretem. Delta już niedługo zacznie oferować bezpośrednie loty z Atlanty do Nairobi. Średni koszt lotu to wydatek około $800. A co jest atrakcją Kenii? Safari. Kraj oferuje nie tylko bliskie spotkania z afrykańskimi zwierzętami, ale również tropikalne plaże i niesamowitą przyrodę.
Wyspy Owcze
Faroe Islands to godzina lotu z Reykjaviku. Można połączyć podróż na Islandię z Wyspami Owczymi. Są one archipelagiem 18 górzystych wysp, które w spektakularny sposób zanurzają się w morzu. To tu zobaczysz jedne z najpiękniejszych krajobrazów świata. Natura w połączeniu z ciekawymi tunelami, drogami i promami.
Czarnogóra
Dech w piersiach zapierają sceneria, wspaniałe plaże, miasteczka znajdujące się na liście UNESCO, wspaniała kultura i niepowtarzalne doświadczenia kulinarne. Ten kraj bałkański to średniowieczne wioski, wypoczynek nad Adriatykiem, zatoka kotorska przypominająca wyglądem norweskie fiordy, przybrzeżne kościoły, fortyfikacje, park narodowy Durmitor, jeziora polodowcowe i kaniony. Loty z Warszawy to wydatek między $100 a $500, w zależności od linii lotniczych. Loty z Chicago do Podgoricy – $750 wzwyż.
Azory
Ten autonomiczny region Portugalii jest archipelagiem na środkowym Atlantyku. Wyspy charakteryzują się dramatycznymi krajobrazami, wioskami rybackimi, zielonymi pastwiskami i żywopłotami niebieskich hortensji. Największa São Miguel ma wypełnioną wodą kalderę i plantację herbaty Gorreana. Wyjazd na Azory to pewna przygoda dla tych, którzy lubią spędzać wakacje na świeżym powietrzu jak i dla tych, którzy kochają atrakcje historyczne i kulturowe odwiedzanych miejsc. Oprócz wyżej wymienionych wyspy oferują winnice, wulkaniczne jeziora, możliwość obserwacji wielorybów, wodospady i źródła termalne.
Greckie Cyklady
W skład archipelagu wchodzi około 220 wysp i wysepek o łącznej powierzchni 2649 km². Archipelag Cyklady składa się z wieńca wysp o zróżnicowanym krajobrazie, rozsianych między skalistymi szczytami i błękitnymi wodami Morza Egejskiego. Słynie on z tarasowych miasteczek, niekończących się plaż, weneckich zamków i wiatraków. „Stolicą” Cyklad jest wyspa Siros. Mniej znana, ale i mniej oblegana przez turystów. Przepiękne dziewiętnastowieczne nabrzeże, dwa wzgórza dominujące nad głównym miastem wyspy, Ermupoli, klasztor z XVI wieku, winiarnie i wiele więcej.
Życzymy wspaniałego wypoczynku w nadchodzącym roku!

Pelagia