Podróże Do okoła Świata Podróże w ciepłe tereny

Podróże w ciepłe tereny

SHARE

Pomimo tego, iż zima zbyt mroźna tego roku w Chicago nie jest, wielu z nas i tak ma dość zimna i codziennej szarości. Łatwo jest temu zapobiec. Wielu udaje się na Florydę, aby zasięgnąć podwójnej dawki witaminy D. Ale Floryda nie jest dla wszystkich.

Oto kilka ciekawych miejsc na słoneczny odpoczynek od szarego Wietrznego Miasta:

Los Cabos


Słońce, słońce, słońce – dzień za dniem i temperatury wahające się w granicach 75-80 F. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na półwyspie kalifornijskim. Pustynia i góry, malownicze plaże, liczne porty i przystanie oraz łagodny klimat zachęcają do wypoczynku. Dla tych nie lubiących spędzać długie godziny na plaży polecamy tych kilka atrakcji:
•  Rezerwat El Vizcaino – to ponad dwa miliony hektarów bogactwa natury, wpisany na listę UNESCO w 1993 roku.
•  Rezerwat Biosfery Sierra de la Laguna – położony 125 km na południowy wschód od La Paz. Pokryty głównie lasem sosnowym i dębowym teren zamieszały przez liczne gatunki zwierząt to idealne miejsce dla wielbicieli przyrody.
• Malowidła skalne w Sierra de San Francisco – najbardziej znane ślady dawnego życia w regionie sięgają wielu tysięcy lat przed naszą erą.
• Iglesia de la Misión – kościół w miejscowości Todos Santos, powstały za czasów jezuickich misji.
• Guerrero Negro – miejscowość nie tylko znana z przemysłu solnego ale również lagun: Gerrero Negro, Ojo de Liebre i Manuela. Są one schronieniem dla pływacza szarego – gray whale.

Santa Lucia

To kolejne popularne miejsce na słoneczne podróże zimową porą. Ta wyspa na Karaibach zachęca turystów średnią temperaturą 84 F oraz suchą porą roku od grudnia do maja. Co warto zobaczyć?
• La Toc Bay – piękna plaża, lazur wody, zieleń drzew. To idealne miejsce nie tylko na odpoczynek. Można tutaj spędzić miesiąc miodowy lub nawet wziąć ślub.
• Zatoka Rodney – piaszczysta plaża i tropikalne pejzaże sprawiają, że ta zatoka cieszy się popularnością wśród turystów.
• Soufrière Marine Management Area – niezapomniane miejsce dla miłośników nurkowania. Rafa koralowa, podwodne góry oraz tropikalna fauna i flora.
• Diamond Garden – ogród botaniczny, w którym oprócz tropikalnej roślinności znajduje się wodospad Diamonds Fall oraz źródła siarkowe Sulphur Springs.

Belize


Rafa koralowa długości 186 mil! Światowej klasy snorkeling i nurkowanie. Jedno z najmniej zniszczonych miejsc przez człowieka zachwyca dziewiczym stanem. Belize to również setki ruin Majów, tropikalny las deszczowy, jaskinie podwodne i jak podziemne. Oto kilka miejsc wartych odwiedzenia:
• Rezerwat rafy koralowej Belize – System składający się z największej na półkuli północnej rafy barierowej, przybrzeżnych atoli, kilkuset skalistych wysepek koralowych, lasów namorzynowych, lagun i estuariów.
• Altun Ha, Caracol, Lumanai, Xunantunich – najbardziej popularne miasta Majów i stanowiska archeologiczne. Caracol jedno z najmniej dostępnych miejsc w porze deszczowej. Znajduje się tu największa piramida Majów „Canna” (Miejsce Nieba).
• Blue Hole – to wielka studnia jaskiniowa o okrągłym otworze głęboka na około 150 metrów. Obecnie stanowi ona wielką atrakcję dla nurków i tych którzy pragną podziwiać podwodny świat.
• Crooked Tree Wildlife Sanctuary – sławę zawdzięcza ogromnej ilości żyjących w nim ptaków.

Siwa