Fakty Chicago Ponad 1500 osób zarażonych COVID-19 w IL

Ponad 1500 osób zarażonych COVID-19 w IL

PODZIEL SIĘ

Na dzień dzisiejszy u 1535 osób stwierdzono obecność COVID-19, a u 16 doprowadził on do śmierci. W ciągu jednej doby przybyło 250 nowych przypadków. Do tej pory przebadano 11,485 osób. Informacje te przekazał gubernator J.B. Pritzker podczas codziennego briefingu. 

W swoim przemówieniu gubernator poruszył ważny problem, o którym coraz częściej słyszymy. W szpitalach i przychodniach zaczyna brakować podstawowego wyposażenia – brakuje rękawiczek, masek ochronnych, fartuchów, które potrzebne są służbie medycznej, aby ochronić siebie i pacjentów przed wzajemnym zarażeniem. Gubernator Pritzker zwrócił się do federalnych władz o wsparcie w wyposażenie szpitali i osób, które obiecał prezydent Donald Trump przekazać naszemu stanowi. Do tej pory Illinois otrzymało tylko jedną przesyłkę – 6 marca. W tym momencie koronawirus został zdiagnozowany w 31 powiatach (counties). Każdego dnia przebadanych zostaje średnio 2,000 osób.

Przypominamy także, że od soboty, 21 marca w Chicago obowiązuje nakaz pozostania w domu – „stay at home”, w ramach której mieszkańcy naszego stanu powinni pozostać w domu. Otwarte są sklepy spożywcze, szpitale, przychodnie, apteki, stacje benzynowe i te miejsca, które świadczą usługi na rzecz społeczeństwa. Dziś większość osób powinna przebywać w domu i w miarę możliwości pracować zdalnie. Zachowując izolację i odpowiedni dystans możemy przyczynić się do zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.