Życie Polonii Fotorelacje Ponad $366 tysięcy w radiotonie Daru Serca

Ponad $366 tysięcy w radiotonie Daru Serca

PODZIEL SIĘ

SPEŁNIANIE MARZEŃ – RADIOTON 2020
Pragnęliśmy pobić rekord i pobiliśmy! 366 tysięcy dolarów zebranych w dwa dni podczas Radiotonu na falach radia 1030AM/104.7FM to sukces wszech czasów! Sukces Radiotonu to sukces słuchaczy Radia 1030AM/104.7FM. Dziękujemy!

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że Fundacja Dar Serca ma tak wielu przyjaciół. Na końcowy wynik finansowy złożyły się bowiem donacje osób prywatnych, biznesów, organizacji, stowarzyszeń, szkół i związków, których szczodrość złożyła się na sumę ćwierć miliona dolarów. Z całego serca dziękujemy! Tak kwota już była bardzo satysfakcjonująca, ale w tym momencie, serdeczny przyjaciel Fundacji, red. Marek Rzepkowski zadzwonił, aby dołączyć swoje poparcie oraz przekazać fenomenalną donację 120 tysięcy dolarów w imieniu Pana Sławomira Trzaski – znanego i cenionego biznesmena, człowieka o niezwykłej wrażliwości i gorącego serca dla cierpiących dzieci. Ten wspaniały gest dobroci spowodował, że 2-dniowa akcja zbierania funduszy na pomoc chorym dzieciom zakończyła się wręcz fantastycznym wynikiem – sumą ponad 366 tysięcy dolarów! Umożliwi ona pomoc kilkudziesięciu dzieciom, czekającym na przyjazd do specjalistycznych klinik i szpitali USA.

Wszystkim, dzięki którym niemożliwe stało się możliwe, z całego serca dziękujemy!

Radioton to ogromna praca wielu osób. Przygotowania zaczynają się wcześnie, w czym niezwykle pomocne są polonijne media: dziękujemy radiu 1030AM/104.7FM i Polvision, Dziennikowi Związkowemu, Tygodnikom: Monitor, Super Express i Program oraz portalom i blogom internetowym za znakomite propagowanie Radiotonu. Dziękujemy wolontariuszom: Andrzej i Grażyna Fadrowscy, Zuzanka Gnarowska, Agata Owczarzak, Jolanta Konarska, Rysia Skirucha, Mira Czerpak, Beata Wyszkowski, Krysia Hryszko, którzy spędzili 2 dni w stacji radiowej, od świtu do nocy niezmordowanie odbierając telefony od słuchaczy.

Panu Konsulowi Generalnemu Piotrowi Janickiemu dziękujemy za Honorowy Patronat nad Radiotonem, a Majorowi Schiller Park – Nickowi Caiafa – za ciągłą obecność w życiu Fundacji i ogromną życzliwość.

Radioton w tym roku prowadzili: szef stacji red. Piotr Orłowski, który sprawnie i efektywnie przybliżał Radioton słuchaczom i internautom, emanujący ciepłem i życzliwością red. Krzysztof Arsenowicz oraz ze strony Fundacji: prezes Daru Serca – Dorothy Malachowski oraz Izabela Rybak, Anna Piotrowska, Ewa Lechowicz i Marek Jezuit.

Bardzo popularną i ekscytującą częścią Radiotonu jest zawsze aukcja. Było wiele eksponatów sportowym, pamiątkowych i specjalnego znaczeni,a a wśród nich niezwykły w swym stylu i wykonaniu naszyjnik – dar małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda.

Dziękujemy polskim sklepom i biznesom za włączenie się do Radiotonu: punkty Polameru, Montrose Food Mart & Deli, Shop & Save Market, Deli4You, Alexandra Foods, Rich’s Deli, Avenue Food Mart, Szymanski Deli, Archer Gold Jewelry i Oak Mill Bakery. W każdym z tych miejsc są jeszcze Czerwone Puszki na donacje.

Można je także ciągle składać na stronie darserca.org lub dzwoniąc do biura Fundacji 847-671-2711.

Tekst: Anna Piotrowska