Podróże Do okoła Świata Popularne podróże 2018 roku

Popularne podróże 2018 roku

SHARE

Są takie miejsca na ziemi, które według pism podróżniczych powinny znaleźć się na liście każdego podróżującego w następnym roku.

Oto one:

Antarktyka
Jest to część świata znajdująca się na półkuli południowej, która obejmuje Antarktydę oraz otaczający ją Ocean Południowy i położone na nim wyspy. Nie znajdziemy tam rdzennych mieszkańców, drapaczy chmur czy też dobrego zasięgu na naszych telefonach komórkowych. Tutaj również dojeżdża najmniejsza liczba turystów. Ci którzy się na tą podróż odważą nie będą swojej decyzji żałować. Ta najbardziej niedostępna część świata oferuje spotkanie z fokami, 10 gatunkami waleni (wielorybów), orkami, pingwinami i uchatkami. Tam zobaczysz zapierające dech w piersiach Góry Lodowe oraz ciekawe stacje antarktyczne. Podróż na Antarktykę jest bardzo kosztowna, dlatego już teraz warto zacząć odkładać dolary.

Guadalajara, Meksyk
Miasto położone jest w centralnym regionie Jalisco w zachodnio-pacyficznej części Meksyku. Jest drugą najbardziej zaludnioną gminą Meksyku. Jest to również miejsce narodzin tequili. Znajduje się tam Hospicio Cabanas wybudowane w 1791 roku – wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – to przytułek dla biednych i starych oraz sierociniec, w którym znajdują się murale i freski znanego meksykańskiego malarza Jose Clemente Orozco. Guadalajara to miasto ciekawe architektonicznie łączące historię z nowoczesnością.

Malta
Ta niezbyt wielkich rozmiarów wyspa na Morzu Śródziemnym położona w pobliżu Sycylii zachwyca coraz to większą ilość turystów. Na 2018 roku Malta została wybrana na europejską stolicę kultury. Na wyspie możemy doświadczyć połączenia historii, architektury i kultury sycylijskiej, afrykańskiej, angielskiej i europejskiej.

Azory, Portugalia


Wulkaniczny raj na ziemi jak niektórzy nazywają te wyspy na Oceanie Atlantyckim. Archipelag zajmuje dziewięć wysp z zielonymi wzgórzami, klifami, czarnymi piaskami na plażach i wspaniałymi wodospadami. Jest to również miejsce, gdzie można zobaczyć wieloryby i delfiny. Od maja będzie się tam można dostać łatwiej i szybciej dzięki nowym połączeniom liniami lotniczymi Delta.