Życie Polonii Fotorelacje Poradnik Andrzeja Bracha

Poradnik Andrzeja Bracha

SHARE

Niewielu z Was zapewne wie, że tylko 2 godziny od Chicago czekają na wszystkich miłośników motoryzacji wielkie emocje. Otóż w Elkhart Wisconsin znaduje się światowej klasy tor wyścigowy Road America.

Na torze tym przez 3 letnie miesiące odbywają się wyścigi różnorodnych aut i grup samochodowych reprezentujących zawodników z całego wręcz świata.

Jest to świetna rozrywka nie tylko dla zagorzałych fanów motoryzacji i szybkości ale bawi się wspaniale cała rodzina. Przez 3-4 dni można podziwać umiejętności kierowców oraz co niekiedy się zdarza oglądać spektakularne kraksy. Road America jest jednym z niewielu obwodów drogowych na świecie, zachowujących swoją pierwotną konfigurację na długości 4.048 mil (6,515 km) i 14 turach. Tor charakteryzuje się wieloma zmianami elewacji, a także długim przednim odcinkiem, na którym można osiągnąć prędkości zbliżające się do 200 mph (320 km / h).

Wspomnieliśmy, że jest to atrakcja dla całej rodziny, gdyż można do Elkhart przyjechać przyczepą kempingnową, co pozwoli zostać na cały weekend. Można też zabrać ze sobą namiot.

Aby bezpiecznie podziwiać wyścigi koniecznie trzeba zaopatrzyć się w zatyczki do uszu, krem przeciw słoneczny i mnóstwo wody. Reszta zależy już od umiejętności kierowców.

Kolejny rajd odbędzie się pod koniec tego miesiąca, dokładnie od 23 do 25 sierpnia. By zobaczyć więcej zdjęć proszę odwiedzić Facebook Chicago Vibe Photography oraz http://www.roadamerica.com/

A. Brach/Vibe Photography