Przeczytaj Poradnik Halloweenowy

Poradnik Halloweenowy

SHARE
halloween

Przed nami jedno z najbardziej “strasznych” i jednocześnie barwnych świąt. Halloween – przez jednych potępiane, a przez innych, zwłaszcza dzieci, długo wyczekiwane. Dziś kilka podpowiedzi dla tych, którzy lubią ten dzień i chcieliby do niego dobrze się przygotować.

Kostium

trick-or-treating-3

To podstawa Halloween. Może być zakupiony w sklepie lub wykonany własnoręcznie. Może być straszny i może być śmieszny. Z pewnością jeśli masz dzieci to musisz o kostiumie pomyśleć nieco wcześniej, gdyż ostatniego dnia nie tylko ceny będą wysokie, ale może brakować rozmiarów, a nawet przebrania, które wybrało dziecko. Najpierw zacznij od rozmowy z dzieckim lub partnerem w co lub za kogo chcecie się przebrać. A następnie pomyśl czy jesteś w stanie wykonać strój czy lepiej będzie kupić go w sklepie. Wiele sklepów ma okazyjne ceny, zwłaszcza duże supermarkety.

Wyprawa po dynię

jack-o-lantern

Dynia to podstawowy element Halloween. Możesz ją kupić w sklepie, ale możesz też wybrać się na farmę. Przy okazji będziesz mógł spędzić miłe niedzielne popołudnie wśród bliskich. Szukanie dyni, przejażdżki konne lub traktorem, zabawy na świeżym powietrzu, to tylko niektóre z atrakcji, które oferują farmy dyń. A w pobliżu Chicago nie brakuje takich miejsc. (Patrz artykuł http://www.polishweeklychicago.com/gdzie-po-dynie-2/ )

Wykrawanie dyni

jack-o-lantern

A gdy już do domu przywieziesz dynię, czas zabrać się za jej halloweenowe przygotowanie. Najpierw narysuj na czubku dyni koło. Następnie powoli za pomocą ostrego noża wytnij koło wraz z ogonkiem. Powstanie otwór, przez który musisz wydostać cały miąższ. Możesz to zrobić za pomocą łyżki. Gdy już dynia będzie pusta, narysuj na zewnątrz buźkę – użyj do tego wyobraźni, a następnie powoli wytnij nożykiem narysowane kształty. Do środka włóż świeczkę, nałóż wieczko z ogonkiem i gotowe.
A jeśli lubisz zajadać się pestkami, z miąższu, który wydobyłeś z dyni oddziel pestki. Wrzuć je na patelnię i lekko przypraż. Pyszna przekąska na długie jesienne wieczory.

Słodycze

halloween-sweets-2

Nie zapomnij zaopatrzyć się w słodycze. Dzieci na Halloween czekały cały rok. To jest ich dzień. Rywalizacja kto zbierze więcej, kto dostanie lepsze słodycze trwa od wieków. Możesz kupić plastikowe wiadereczko, do którego przesypiesz słodycze i z niego częstuj dzieci, które zastukają do twoich drzwi z hasłem „trick-or-treat”. Nie zamykaj się na cztery spusty w domu i nie zdziw się jeśli na oknie znajdziesz rozbite jajka, gdy nie otworzysz dzieciakom drzwi. To jest ich forma zemsty za zamknięte drzwi. Spraw radość dzieciom i poczęstuj je cukierkiem.

Zadbaj o bezpieczeństwo

trick-or-treating-2

W Halloween ustaw tak światło na zewnątrz, aby oświetlało dojście do twoich drzwi. W ten sposób żadne dziecko nie potknie się o schodek lub nierówność. Jeśli zaś sam wyruszasz ze swoim dzieckiem na „cukierkowe łowy” pamiętaj, aby do kostiumu dziecka przykleić odblaskowy znaczek lub coś, co pozwoli by było widoczne na ulicy.

Halloweenowa noc z filmami

halloween-movie-night

Jeśli nie wybierasz się na żadną imprezę przebierańców, możesz zaopatrzyć się w filmy o Halloween, od tych śmiesznych po horrory. Halloween jest jednym z ulubionych motywów filmowych. Nie zapomnij o popcornie.

ms