Porady Dada Porady Dady – mąż doprowadza mnie do białej gorączki.

Porady Dady – mąż doprowadza mnie do białej gorączki.

SHARE
porady dady dada

Szukasz szczerej odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie? Nie masz kogo zapytać?
Porady Dady są odpowiedzią na Twoje problemy. Tu dowiesz się prawdy!

Droga Dado
Mój mąż doprowadza mnie do białej gorączki. Mamy dwójkę dzieci i chcę, aby miały możliwości spróbowania różnych zajęć. Kiedy proszę mojego męża, aby zawiózł naszą córkę na zajęcia z rysunku lub na taniec on ciągle wymawia się brakiem czasu, a potem jak się okazuje spędził go oglądając tv. Jak mam mu wytłumaczyć, że chodzi o dobry rozwój naszych dzieci?
Marta

Mam nadzieję, że twój mąż rozumie, że dzieciństwo to nie tylko zabawa, ale także rozwijanie pasji dziecka, a dorosłość to nie tylko praca i siedzenie przed telewizorem, ale także aktywne spędzanie czasu z dzieckiem. Poza tym przebywanie dziecka na różnych zajęciach wzmaga rozwój jego inteligencji i możliwości uczenia się, a to z kolei może przynieść benefity w późniejszym wieku. Postaraj się wytłumaczyć mężowi, że inwestowanie w przyszłość i pasje dziecka jest wpisane w bycie rodzicem. Dziecko często nie wie co mu się podoba, dlatego tak ważne jest, by wiedziało, że rodzic chce mu pomóc, a nie tylko widzieć go spędzającego czas przed telewizorem. Wytłumacz mężowi, że dla córki ważne jest jego zaangażowanie w jej życie.
Dada

Kolumna Porady Dady nie jest prowadzona przez licencjonowanych lekarzy/psychoterapeutów. W kolumnie tej znajdziesz oso-bistą refleksję czy też poradę na dręczące cię pytania. To tak jakbyś siedział/a z przyjaciółką/elem na kanapie przy kawie czy piwie…

Piszcie: polishmedia@yahoo.com lub na adres redakcji: 4738 N. Harlem Ste#10, Harwood Hts, IL 60706