Porady Dada Porady Dady – Alzheimer

Porady Dady – Alzheimer

SHARE
porady dady dada

Szukasz szczerej odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie? Nie masz kogo zapytać?
Porady Dady są odpowiedzią na Twoje problemy. Tu dowiesz się prawdy!


Nasza mama ma 73 lata i jest w świetnym zdrowiu. Wyglada jakby miała 50. Niestety pamięć zaczyna jej trochę szwankować. Jest nas trzy siostry. Jedna z sióstr przy każdym spotkaniu rodzinnym mówi, że mama ma Alzheimera. Nie tylko mówi o tym, ale również pokazuje rodzicom filmy o osobach chorych na Alzheimera. Ostatnio podczas niedzielnego obiadku powiedziała rodzicom, że powinni pomyśleć nad przebudową domu, aby kiedy mama będzie na wózku…. Rozmawiałam z siostrą wiele razy. Rodzice się tylko uśmiechają. Jak wytłumaczyć siostrze, że jej zachowanie jest nie na miejscu.
Elżbieta

Po pierwsze należy udać się do lekarza i zrobić odpowiednie badania i testy, aby stwierdzić przyczynę problemów z pamięcią mamy. Nie musi to być od razu najczarniejszy scenariusz czyli Alzheimer. Po drugie nie powinniśmy bawić się w diagnozowanie na podstawie tego, co naczytamy się w internecie. Z tego co piszesz to siostra chce przejąć stery i jak to się kolokwialnie mówi rządzić wszystkim i wszystkimi, a przecież jest was trzy. Albo jest straszną panikarą i wyolbrzymia najmniejsze symptomy. Jeżeli jakaś poważna choroba dopada rodziców to konieczne jest działanie zespołowe, a nie bierne poddawanie się decyzjom jednej osoby. Jeszcze raz powtórzę najpierw należy udać się do lekarza po fachową poradę i diagnozę. Piszesz także, że twoja rozmowa z siostrą nie daje skutku, może powinnyście we trzy porozmawiać i wyjaśnić siostrze, że jej działanie raczej doprowadzi rodziców do depresji niż pomoże.
Dada

Kolumna Porady Dady nie jest prowadzona przez licencjonowanych lekarzy/psychotera-peutów. W kolumnie tej znajdziesz osobistą refleksję czy też poradę na dręczące cię pytania. To tak jakbyś siedział/a z przyjaciółką/elem na kanapie przy kawie czy piwie…

Piszcie: polishmedia@yahoo.com lub na adres redakcji: 4738 N. Harlem Ste#10, Harwood Hts, IL 60706