Polecamy Dla Par Problemy nowego związku

Problemy nowego związku

SHARE

Na początku nowego związku wielu ludzi ma tendencję do rozmyślania na temat poprzednich związków i blokowania się przed ponownym zranieniem.

A oto przykłady z czym jeszcze borykają się osoby zaangażowane w nowy związek?

Ograniczenie własnej przestrzeni. Wpuszczenie kogoś do swojej prywatnej przestrzeni dla wielu może okazać się dużym wyzwaniem. Aby związek przeszedł do następnego etapu, konieczne jest przełamanie tej bariery.

Mniej czasu spędzonego samotnie. Osobie, która była samotna przez dłuższy czas, na początku związku trudno jest się przyzwyczaić do kogoś, kto będzie na stałe obecny w ich życiu i wesprze w trudnych chwilach.

Zaufanie, otwarcie się i powierzenie swoich sekretów jakże trudne na początku, a jednak bardzo ważne dla zacieśnienia związku.

Akcentowanie złych nawyków partnera/-ki, mogą przerosnąć ich wytrzymałość lub – co jest zdecydowanie lepsze – przeistoczyć się w przezabawne sytuacje.

Poprzednie związki. Rozmowa o byłych związkach nie zawsze jest łatwym tematem, szczególnie kiedy ty jesteś odpowiedzialny/-a za ich rozpad. Zapomnienie o przeszłości zwłaszcza złej nie jest proste gdyż w momencie budowania nowego związku powracają wspomnienia i obawy.

Pierwsza kłótnia. Każda para boi się pierwszej kłótni. Kłótnia jest stresująca ale późniejsze godzenie się jest wyjątkowe.

Znalezienie odpowiedniej ilości czasu pomiędzy nową miłością, swoją pracą, przyjaciółmi i rodziną może okazać się skomplikowane.

Pójście na kompromis przez oboje partnerów jest konieczne do osiągnięcia bliższych relacji w związku. Udany związek to nie walka o władzę, niestety to jest łatwiejsze do powiedzenia niż do wykonania.

Myśl o utracie kogoś z kim zaczynasz związek i kogo kochasz szczególnie towarzyszy tym, którzy przeżyli ból odrzucenia w przeszłości.

Wywieranie nacisku na nowy związek i próby przyspieszania nie działają. Nie śpiesz się i słowo „kocham cię” wypowiedz wtedy, kiedy to czujesz. Rób wszystko we własnym tempie.

Poznanie i zrozumienie partnera/-ki jest kluczowym punktem w nowych relacjach. Bez tego związek może okazać się krótkotrwały.

Niepewność i nieśmiałość w stosunku do nowej osoby może być przyczyną strachu. Poznanie drugiej osoby i poczucie komfortu wymaga czasu.

Barb