Ona/On Dla Panów Profile randkowe – błędy, których należy unikać

Profile randkowe – błędy, których należy unikać

SHARE

Mówiąc o sposobie prezentacji własnej osoby na profilu randkowym specjaliści zajmujący się tym tematem zgadzają się w jednym jeżeli chodzi o panów. Mężczyźni nie potrafią dobrze się sprzedać.

Co to oznacza? Otóż to, że zawężają swoje szanse na poznanie partnerki oraz nie przedstawiają siebie jako ciekawej i godnej poznania osoby. Tak więc, aby wasz profil randkowy był ciekawy należy unikać:

1. Nie używaj nieostrych zdjęć
Zdjęcie, które nie pokazuje wyraźnie twarzy wcale nie jest traktowane jako artystyczne lub jako zamierzony efekt, raczej jako brak umiejętności sfotografowania się. Najlepsze jest dobrze oświetlone zdjęcie profilowe.
2. Zdjęcie kogoś lub czegoś innego
To ma być twój profil nie kogoś innego, choć jeżeli na zdjęciu znajduje się uroczy szczeniaczek, którego jesteś właścicielem, w nielicznych przypadkach może zwrócić uwagę i zainteresować.
3. Używanie zdjęcia sprzed wielu lat
Sam zapewnie nie chcesz być tak niemile zaskoczony, tak więc używaj zdjęcia wykonanego w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Jeżeli używasz jakieś zabawne zdjęcie sprzed lat to podpisz je kiedy było zrobione.
4. Zdjęcie sześciopaku
To świetnie, że dbasz o siebie, ale zamiast fotografować się w lustrze w łazience lepiej zrób zdjęcie bez koszuli jak uprawiasz sport lub grasz w jakąś grę.
5. Zdjęcia grupowe
Po pierwsze jak ktoś ma cię rozpoznać, a po drugie istnieje ryzyko, że twoi znajomi są bardziej fotogeniczni i wtedy na własne życzenie gorzej się prezentujesz, po trzecie zdjęcie, na którym jesteś z jakimiś kobietami zawsze rodzi pytania u odwiedzających twój profil.
6. Selfie
Osoby umieszczające tylko selfie na profilu oceniane są dwojako, albo narcyz albo samotnik. Dodaj na profilu jedno lub dwa zdjęcia ze znajomymi.
7. Kłamanie na temat swojego wzrostu lub wieku
Panowie najczęściej kłamią na temat tego jacy są wysocy. Tak, naukowcy potwierdzają, że to dla pań bardzo ważny atut, jednak kłamanie na temat swojego wyglądu daje także sygnał, że nie można takiej osobie ufać. Jeżeli chodzi o wiek to zamiast kłamać lepiej jest sprecyzować na swoim profilu, że np. lubi się kobiety dojrzalsze.
8. Błędy ortograficzne i literówki
Twój profil jest twoją wizytówką. Rażące błędy mogą być także podstawą do klasyfikowania cię jako osoby niehlujnej, nieostrożej lub leniwej.
9. Bycie zbyt negatywnym
Należy być autentycznym, ale nie wiecznie narzekającym zrzędą. Tak, negatywne uwagi wskazują też na ból i jakieś pretensje, a to też często odstrasza.
10. Zbyt szablonowy profil
Nie bój się pokazać czym się interesujesz lub co jest twoją pasją. Nie używaj sztampowych fraz typu „Jestem… Nie jestem dobry w pisaniu o sobie, ale jestem…”, przestań też zgrywać biednego zagubionego, który czeka na odkrycie, bo jest taki nieśmiały. Jesteś na profilu randkowym, więc pokonałeś już tą swoją prawdziwą lub wyimaginowaną nieśmiałość.

IB