Tylko u nas Przeboje Niepodległej – Songs of Freedom – czyli 100 lat w piosence!

Przeboje Niepodległej – Songs of Freedom – czyli 100 lat w piosence!

SHARE

Niedziela, 21 października 2018, 15:00 Orchestra Hall at Symphony Center, Chicago Uroczysta gala z okazji 100 Rocznicy Niepodległości Polski w jednej z najwspanialszych i najbardziej prestiżowych sal w Ameryce, z udziałem wybitnych artystów z Polski i USA.

Program koncertu

Cz. I Pieśni i ballady żołnierskie
– legionowe, ułańskie, powstańcze, pieśni okresu powojennego – piosenki patriotyczne i zaangażowane po protest-songi o wymowie ponadczasowej, jak „Dziwny jest ten świat”.

Cz. II Prawdziwe Przeboje Niepodległej
– od przedwojennych tang, przez ulubione melodie filmowe, roztańczone piosenki lat 60-tych, rockowe przeboje lat 70 i 80-tych, po współczesne, jak „Niech żyje Bal”, nieprzemijające – jak „Powrócisz tu” i wiele innych.
Aranżacje: Włodzimierz Korcz (cz. I) i Janusz Stokłosa (cz. II)
Projekcje na ekranach oraz napisy w j. polskim i angielskim.

Wykonawcy:
TreVoci (Polska), Karolina Baran, Mariola Napieralska (Polska), Jan Król, Mirosława Sojka-Topór, Dziecięcy Chór Akademii Muzyki PaSO, Wieniawski Strings, Teatr Tańca Wici, Paderewski Symphony Orchestra i Chór pod dyrekcją Wojciecha Niewrzoła i Janusza Stokłosy (Polska).

TRE VOCI:
Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj – trzej tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Ich największym atutem są występy na żywo, w których łączą swobodnie różne gatunki muzyki, a ich niepowtarzalne, doskonale zgrane głosy zachwycają siłą ekspresji i kunsztem wokalnym, wzruszają i bawią.

Materiały dzięki uprzejmości PaSO