Żyj zdrowo Zdrowie Rady, które pomogą utrzymać zdrowy tryb życia

Rady, które pomogą utrzymać zdrowy tryb życia

SHARE

Mamy początek roku a nasze noworoczne postanowienia dotyczące zdrowia zaczynają się nam wydawać wprost nie do zrealizowania. Jak sobie pomóc?

Zacząłeś palić z powodu stresu, a teraz chcesz przestać? Potrzebujesz znaleźć coś, co by ci pomogło te emocje zmniejszyć. I tak na przykład joga może być jedną z opcji, aby rozładować stres.

Chcesz osiągnąć zamierzony cel, a szybko tracisz koncentrację? Może w tym pomóc medytacja, która nic nie kosztuje i można ją zrobić nawet podczas przerwy obiadowej. Pomoże ci się skupić i oczyścić myśli.
Regularne bieganie wesprze twoje ciało i mózg. Doda ci sił do zmierzenia się z trudnościami, przez co będziesz miał zapał, aby dotrzeć do celu.
Usunięcie z diety części potraw mięsnych i zastąpienie ich lżejszą i zdrowszą potrawą, pomoże zrzucić kilogramy, ale też pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie.
Hipnoza może ci pomóc zwalczyć nałóg palenia lub objadania się słodyczami i nie tylko.
Więcej snu pomoże skupić się na osiągnięciu zamierzonych celów. Będziesz mieć więcej cierpliwości zwłaszcza po ciężkim, długim dniu pracy. Szczególnie, gdy będzie to czas spędzony z dziećmi.
Wielu z nas przymierza się do zrzucenia „paru” kilogramów. W tej sytuacji zawsze trudno jest zrezygnować ze swoich ulubionych potraw. Rozwiązaniem może się okazać systematyczne regulowanie porcji tego co się lubi. Ale nie należy zapominać, aby zwiększyć ilość spożywanych warzyw.

Wykorzystanie każdej sytuacji, w której użyjemy naszych nóg, a nie samochodu, wpłynie pozytywnie na pracę serca i pomoże utrzymać smukłą sylwetkę.

Dla wielu z nas uczęszczanie na siłownię kończy się już po paru razach. Może trzeba dla nas trochę dopingu i urozmaicenia? Będzie nam łatwiej chodzić na siłownię jeśli ktoś dotrzyma nam towarzystwa i zmobilizuje nas do wysiłku, a zapisanie się do klas, które w wielu siłowniach są bezpłatne pomogą uatrakcyjnić monotonię ćwiczeń.

Nie czekaj, aż będziesz chory aby iść do lekarza. Regularne wizyty pomogą kontrolować na bieżąco twój stan zdrowia. Jedna wizyta w roku z badaniami pomoże monitorować wszelkie złe zmiany w organizmie.
Barb