Porady Finanse Randka z finansami

Randka z finansami

SHARE
finanse

Więcej czasu spędzamy nad tym co rano ubrać, co ugotować na obiad czy do której restauracji wyjść niż nad stanem swoich finansów.

A przecież każdy z nas wie, że pieniądze szczęścia nie dają, ale pozwalają żyć wygodnie…
Dlatego też poświęć chwil kilka na co tygodniowe sprawdzenie swojej sytuacji finansowej. Będziesz spać spokojniej.

• Wpisz w co tygodniowy grafik około 60 minut sam ze sobą i swoimi finansami
Podczas tej godzinki zapłać rachunki, sprawdź stan swoich kont, sprawdź rachunki z kart kredytowych.

• Bądź zorganizowany
Jeśli nadal lubisz otrzymywać rachunki pocztą, pozakładaj osobne foldery na każdą firmę, kartę, etc. za którą uiszczasz opłaty. Jeśli robisz wszystko w internecie skorzystaj z takich stron jak mint.com, moneytrakin.com, moneystrands.com czy budgetsimple.com. One pomogą ci w organizacji twoich finansów.

• Skorzystaj z usług paperless statements
Po co ci składać makulaturę. Jeśli masz komputer i internet zapisz się na wysyłanie rachunków pocztą elektroniczną. Obecnie wiele firm pobiera opłaty za wysyłanie pocztą rachunków. Poczta elektroniczna nic nie kosztuje.

• Załóż automatyczne płacenie rachunków w swoim banku
Dzięki temu twoje rachunki zawsze będą opłacone na czas.

• Użyteczności
Skorzystaj z planu „równego płacenia”, czyli zamiast otrzymywać różne kwoty za gaz czy światło co miesiąc firmy biorą średnią z poprzednich 12 miesięcy, dzielą całość przez 12 i co miesiąc wysyłają ci rachunek w tej samej kwocie. Co kilka miesięcy firmy dokonują sprostowania.

• Karty kredytowe
Jeśli dobrze zarządzasz swoimi finansami to 1 do 3 kart w zupełności ci wystarczy. Najlepiej używać tylko jednej i to takiej, która oferuje dobry program nagród czy mil. Dzięki używaniu tylko jednej karty zawsze pamiętasz o uiszczeniu opłaty oraz wszystkie „rewards” kumulują się na jednej karcie. Również wydawaj na kartę tylko tyle ile jesteś w miesiącu w stanie spłacić w całości. Nie przenoś balansu na kolejne miesiące – jeśli tak robisz, to wyrzucasz pieniądze do śmieci.

• Jeśli posiadasz duże długi na wielu kartach – skonsoliduj je
Przetransferuj cały dług na jedną kartę z 0 oprocentowaniem. I przestań używać kart!

Siwa