Najnowsze Role filmowe wycięte w montażu

Role filmowe wycięte w montażu

SHARE

Nie zawsze szczęście jest łaskawe dla początkujących aktorów. Niekiedy nawet jeżeli dostaną rolę w filmie okazuje się, że owoc ich pracy ląduje na podłodze montażowni.

Czasem cięcia montażysty nie oszczędzają nawet bardzo znanych aktorów występujących w epizodycznej roli. Dziś o tym „kogo brakuje” w kilku znanych filmach.

„The Big Chill” Kevin Costner
28-letni aktor grał rolę Alexa Marshalla, którego pogrzeb jest pretekstem do spotkania po latach dawnych przyjaciół z college’u. Aktor pojawiał się w tzw. wspomnieniach, ale niestety sceny te zostały wycięte.
„Savages” Uma Thurman
Aktorka grała rolę matki Blake Lively w filmie z 2012 roku. Oliver Stone musiał dla spójności filmu wyciąć jej sceny.
„Extremely Loud and Incredibly Close” James Gandolfini
Gwiazdor serialu „Soprano” grał mężczyznę, którego na spotkaniu grupy wsparcia rodzin 9/11 spotyka Sandra Bullock. Sceny z nim zostały usunięte, kiedy okazało się, że publiczności nie podobał się ten epizod.
„Natural Born Killers” Ashley Judd
24-letnia początkująca aktorka grała jednego ze świadków na sali sądowej w filmie Tarantino i Stone’a. Jej postać zostaje zabita przez Woody’ego Harrelsona. Reżyser podał ten sam powód co wcześniej, film byłby za długi.
„Julia” Meryl Streep
Najpierw reżyser znacznie ograniczył jej rolę, do kilkusekundowego występu, a potem wyciął ją całkowicie. Streep myślała o zakończeniu kariery po fiasku jakie ją spotkało.
„E.T. – The Extra Terrestrial” Harrison Ford
Aktor był już po sukcesie „Star Wars”, „The Empire Strikes Back” i „Raiders of the Lost Arc”. W „E.T.” grał rolę dyrektora szkoły, który udzielał nagany Henryemu Thomasowi za to, że nie chce „kroić” żaby podczas lekcji anatomii. Spielberg wyciął scenę, ponieważ nie miała ona większego znaczenia.
„The Thin Red Line” Mickey Rourke
Na szczęście świetny występ aktora możemy znaleźć na youtube. Oprócz niego z końcowej wersji filmu Terrence’a Malika całkowicie zostali wycięci Bill Pullman, Lukas Haas. Rola Adriana Brody’ego w 170-minutowym filmie została ograniczona do 5 minut na ekranie i dwóch linijek tekstu. Nawet rolę Georgre’a Clooney’a przycięto tylko do 1 sceny.
„Bridesmaids” Paul Rudd
Reżyser Paul Feig był zachwycony występem aktora w roli mężczyzny biorącego na łyżwy podczas randki w ciemno Kristen Wiig. Pomimo tych zachwytów sceny wylądowały na podłodze, ponieważ widzowie mieli się skupić na związkach Wiig z Jonem Hammem i Chrisem O’Dowd.
„Mr. and Mrs. Smith” Angela Bassett
W filmie akcji z 2005 roku Angela grała płatnego zabójcę, którego wynajął Brad, by zabiła jego żonę graną przez Angelinę. Zamiast tego reżyser Doug Liman zmienił zamiar i wyciął jej rolę.
„Dangerous Minds” Andy Garcia
Garcia grał narzeczonego Michelle Pfeiffer, jednak producenci doszli do wniosku, że jego rola jest obojętna dla dramaturgii filmu.
„Burnt” Jamie Dornan
Rola aktora została wycięta z filmu z 2015 roku, ponieważ jak się wyraził reżyser John Welles było to istotne dla sensu i ciągu akcji.
„Suburbicon” Josh Brolin
W filmie z 2017 w reżyserii Gerorge’a Clooneya Josh grał trenera baseballu, ale po próbnych pokazach okazało się, że akcja zbyt się rozmywała. Na pocieszenie Brolina, film nie odniósł sukcesu.

POPELINA