Najnowsze Rowerowe miasta

Rowerowe miasta

SHARE

Bez auta lub prawa jazdy w Ameryce? To zakrawa na bluźnierstwo. W tym kraju ciężko przecież jest się poruszać bez auta, przyzna większość. Okazuje się, że są miasta w USA, gdzie bez prawa jazdy lub samochodu da się wspaniale żyć.

Oto najlepsze metropolie na poruszanie się rowerem lub chodzenie pieszo:

5. Oakland, CA
Miasto to leży po wschodniej stronie zatoki San Francisco. Mieszka tam 420000 osób z czego 61 procent wybiera poruszanie się ulicami Oakland na rowerze a 72 procent pieszo.
4. Newark, NJ
80 procent z 277 tysięcy zamieszkujących to miasto woli pieszą przechadzkę niż podróż autem. Rower posiada i używa 51 procent społeczeństwa.
3. Chicago, IL
Nasze miasto znalazło się nareszcie na liście przedstawiającego coś pozytywnego. Otóż w Wietrznym Mieście prawie 78 procent udaje się pieszo do pracy a 70 procent wybiera rower zamiast auta lub publicznej komunikacji.
2. Philadelphia, PA
To największe miasto stanu Pensylwania liczy półtora miliona mieszkańców. Po tej metropolii pełnej historii i wąskich uliczek 79 procent osób wybiera chodzenie jako formę dotarcia do pracy a 67 procent podróżuje pedałując.
1. Washington DC
Tutaj nawet politycy poruszają się rowerami lub chodzą pieszo do pracy. W tym 600000 mieście prawie 70 procent ludzi używa rower a 77 procent chodzi pieszo.

Pelagia