Porady Rzeczy, które pomogą nas uszczęśliwić

Rzeczy, które pomogą nas uszczęśliwić

SHARE

Wiele codziennych obowiązków i problemów nas przygniata. Trudno jest w takich momentach utrzymać uśmiechniętą twarz i czuć się dobrze. Widząc uśmiech na czyjejś twarzy wydaje sie nam, że ktoś ma cudowne i łatwe życie.

Ale tak naprawdę co kryje się za tym, co może uczynić nas szczęśliwymi, czy to, co mamy czy coś innego. Każdy z nas jest inny i nie należy sugerować się zachowaniem innych, ale może jest parę rzeczy, które mogą nam pomóc.

Ograniczenie rzeczy do zrobienia i zaplanowanie dnia
Na pewno przeładowanie naszego dnia obowiązkami i zadaniami nie ułatwi nam życia, a jedynie wyczerpie nas i przysporzy nam stresu. Warto jest zawęzić je i znaleźć swój limit. Lepiej częściej jest je zmieniać oraz określić limit czasowy w jakim możemy dane zadanie wykonać. Abyśmy nie przeładowali naszego dnia, pomocne jest ustalenie planu zajęć oraz skoncentrowanie się na zagadnieniach dla nas istotnych i zdecydowane pominięcie pozostałych. To zaoszczędzi nam czasu i energii. Warto nauczyć się mówić więcej „nie” i znaleźć czas, aby zrelaksować się przed kolejnym dniem. Ciągła praca bez jakiekolwiek chwili na relaks i zabawę jedynie pochłania naszą energię. Nieodzowne jest ustalenie przerw, czasu na odpoczynek i wakacji. Zbalansowanie naszego życia przyniesie zadowolenie.
Sen
Potwierdzono, że systematyczne opóźnianie zasypiania jest to główny czynnik problemów zdrowotnych. Wystarczająca ilość snu jest konieczna do zregenerowania organizmu oraz poprawienia nastroju.
Muzyka
Słuchanie pozytywnego rodzaju muzyki pomoże poprawić nasz nastrój.
Zapachy
Tak błaha czynność jak wąchanie kwiatów powiązana jest z uczuciem zadowolenia i radości.
Prezenty
Robienie nieplanowanych prezentów czy udzielanie się w organizacjach jako wolontariusz przyniesie ogromną satysfakcję.
Śmiech
Wprowadzanie innych ludzi w dobry nastrój poprzez opowiadanie dowcipów lub przezabawnych sytuacji nie tylko pomoże nam, ale i innym. Poprzez śmiech wzrasta poziom endorfiny w naszym mózgu i jednocześnie poprawia się nasz nastrój.
Ograniczenie mediów socjalnych
Ta czynność nie tylko pożera nasz czas, ale też nie mamy wtedy czasu dla bliskich nam osób.
Znajomi
Wybór kręgu pozytywnego grona znajomych i przyjaciół i regularne spotkania z nimi pomogą odreagować stres i mile spędzić czas. Odsuń się od ludzi toksycznych, negatywnych i wymagających.
Rozwój duchowy
Poświęcenie czasu na modlitwę, rozważania pozwoli nam odnaleźć sens w naszym życiu i rozwinie nas wewnętrznie.
Spędzanie czasu na łonie natury oraz regularny i aktywny tryb życia
Człowiek z natury nie jest przystosowany do życia w zamknięciu i do tego w małych przestrzeniach. Nie muszą to być godziny na siłowni, np. 5 minutowy regularny spacer w parku może przynieść efekty.
Zwracanie uwagi na dobre rzeczy
Pozytywnie wpłynie na nas jeśli przed zaśnięciem zrobimy bilans dobrych rzeczy jakie się nam przydarzyły danego dnia.

Barb