Najnowsze Sieciowe randkowanie

Sieciowe randkowanie

PODZIEL SIĘ

Randkowanie w sieci to już nie przyszłość to rzeczywistość. Coraz bardziej zabiegani i niecierpliwi współcześni mieszkańcy wielkich metropolii i małych miejscowości nie mają czasu na wysiadywanie w barach czy zapisywanie się do wszelkiego rodzaju grup. Nie chcą spędzać czasu i pieniędzy na długotrwałe tzw. podchody. Chcą szybko i bezstresowo znaleźć partnera, drugą połówkę na resztę życia.

Niestety, nie zawsze metody te są skuteczne i zadowalające jednak zdeterminowane jednostki słuchając zakończonych happy endem historii o poszukiwaniach partnera logują się na wszelkiego rodzaju stronach. Czasem traktują to jako zabawę, czasem popadają w nałóg, a czasem po wyczerpaniu innych, bardziej tradycyjnych metod, sięgają po to medium. Dlatego też naukowcy zajęli się tym nowym zjawiskiem socjologicznym i postanowili zbadać jakie powody (czasem dość zaskakujące) powodują, że sieciowi randkowicze postanawiają się spotkać w realu.

dating

1. Pragniecie tego samego
To oczywiste i bardzo ważne, dlatego naukowcy wyróżnili tu 3 grupy: ci którzy pragną stałego, długotrwałego związku, ci którzy chcą tylko porandkować, aby móc sprawdzić swoje opcje, no i ci, którzy traktują to jako zabawę, jako coś chwilowego. Okazuje się, że aż 45% ludzi, którzy pragną stałego związku są skłonni wymienić się numerami telefonów. To samo dotyczy dwojga ludzi, którzy chcą tylko spędzić czas na randkach. Aż 40% osób w tej grupie wyraziło chęć podzielenia się swoim numerem. Najmniejszą ochotę na spotkanie wyrażały osoby o różnych oczekiwaniach, co jest oczywiste i logiczne.

2. Wyznajecie tą samą religię
Aż 97.5% ankietowanych zdeklarowało, że jeżeli ta druga osoba jest tego samego wyznania lub jest członkiem tej samej religii to są chętni by ją/jego poznać. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza dla tych, którzy pragną związać się z kimś na stałe, gdyż pozwoli to uniknąć nieporozumień wynikających z różnic religijnych. Ale co ciekawe, nawet ostatnia grupa podzieliła tę opinię, gdyż pewne obostrzenia religijne mogą przecież rodzić konflikty, a dla tych osób ma to być bezstresowa zabawa.

3. Macie podobne wykształcenie
I nie chodzi tu o wykonywanie tego samego zawodu, ale szczeble edukacji. Niezależnie od powodu dla jakiego osoba decyduje się na internetowe randkowanie, aż 74% ankietowanych chciało spotkać się z kimś, kto miał podobne doświadczenia i reprezentował podobny poziom.

4. Używacie tego samego typu telefonu
Komórkowicze z takim samym typem telefonu aż o 14% częściej chcieli się spotkać z kimś, z tym samym typem aparatu. To zaskakujące, ale także ciekawe, jak technika może determinować nasze wybory i podejmowane decyzje. Te odpowiedzi były motywowane tym, że osoby posiadające takie same telefony prawdopodobnie mają podobne „zaplecze”, możliwości finansowe i styl życia. Oprócz tego mogą używać podobnych aplikacji i funkcji.

5. Macie te same inicjały
Ten powód chyba najbardziej zaskoczył naukowców, gdyż mimo wypełniania ankiet kwalifikacyjnych i tak w ostatecznym rozrachunku jakiś kompletnie irracjonalny powód może zadecydować o tym, z kim ktoś chce się spotkać. Osoby o takich samych inicjałach aż w 11.3% częściej decydują się poznać kogoś o tych samych inicjałach.

No i na koniec ostateczna konkluzja naukowców. Ludzie są egoistami, dlatego chcą być z osobą, która przypomina im ich samych, stąd te podobieństwa. Dlatego zanim zdecydujecie się spotkać w realu sprawdźcie, który z podanych tu powodów kierował waszym wyborem.

AZ