Przeczytaj Ślaski Piknik w Plenerze

Ślaski Piknik w Plenerze

PODZIEL SIĘ

W niedzielę 8 lipca odbył się Ślaski Piknik w Plenerze zorganizowany przez Związek Ślązaków w Chicago.

Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że już na początku o godzinie 11 am na Mszy Świętej, którą odprawił ks. Rafał Stecz i którą tradycyjnie rozpoczynamy nasze pikniki przybyło wiele osób, dość szybko zorientowaliśmy się, że nasi goście tak licznie przybyli tak licznie, ponieważ przygotowane atrakcje i niespodzianki przyciagnęły nieco więcej zainteresowanych. To wszystko także za sprawą reklamy naszego pikniku w radio – Na Śląskiej Fali nadawanej z WPNA 1490AM w każdą sobotę od 6-8pm, które dociera do szerokiej rzeszy słuchaczy w całym Chicago i nie tylko… wielu przybyłych gości mówiło że przyjechali z bardzo daleka specjalnie, aby spróbować przygotowany na nasz piknik ślaski obiad, który serwowaliśmy tylko od godziny 2 do 4 pm.

Oczywiście był śląski krupniok i wurst (kielbaska) z grilla, placki, golonka i wiele innych śląskich maszkietów, które wszystkie sprzedaliśmy jeszcze przed oficjalnym zakończeniem pikniku, z czego bardzo się cieszymy. Jednak pomino naszych tradycyjnych przysmaków główną atrakcją były dwa wydarzenia: występ śląskiej gwiazdy „niespodzianki” Joli Bauszek, która przez prawie 2 godziny bawiła wszystkich gości śląską biesiadną muzyką i pięknym śpiewem oraz konursami a wszystko po śląsku i biesiadnie, co sprawiło, że wszyscy goście bawili się wspaniale śpiewając wspólnie z naszą piosenkarką piosenki, które dobrze pamiętają jeszcze ze swoich młodzieńczych lat. Poczas całego pikniku do tańca grał wspaniały zespół znany i bardzo lubiany Chicago Fantastic Band czyli “muzyka na każdą okazję”, który to już po raz kolejny występuje na ślaskim pikniku a wokalistka pani Ania „poradzi nawe zaśpierwć po ślonsku” co udowodniła wiele razy. Dziękujemy Chicago Fantastic Band.

Odbyło się też losowanie specjalnych nagród dla naszych gości, co również było interesujace i wiele osób bardzo się ucieszyło z wygranych nagród, które były losowane co godzinę. Zawody o Beczkę Piwa tym razem wygrał nasz ziomek Dariusz Gilarski z Katowice – Piotrowice. Gratulujemy zwycięstwa.

Jednak wszyscy czekali na losowanie loterii fantowej, w której główną nagrodą był cruise ekskluzywnym statkiem ODDYSEY dla dwóch osób.  Sponsorem była Firma pana Stanisława Czosnyka właścicieila LAVA Transport z Merrville, IN. Główną nagrodę wylosowali państwo Danuta i Michał Omielski. Gratulujemy. Podczas naszego pikniku została przeprowadzona też zbiórka potrzebnych rzeczy jak: odzież, obuwie, przybory szkolne, środki czystości  dla Stowrzyszenia Opieki nad Dziećmi im. Bł. Ks. Bronisława Markiewicza ze Stalowej Woli. Kilanaście osób przyniosło wymienione rzeczy, które zostały spakowane i będą wysłane do Stalowej Woli za darmo przez naszego radiowego sponsora, firmę wysyłkową paczek, kontenerów i samochodów do Polski, Europeline z Franklin Park, IL. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom na nasz piknik za wsparcie naszej organizacji i naszej działalności charytatywnej, którą Związek Ślązaków w Chicago prowadzi od ponad 25 lat, a przede wszystkim chcemy podziękować wszystkim sponsorom, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego pikniku, jak rownież dziękujemy wszystkim wolontariuszom i członkom ZS, którzy pomagali w przygotowniu pikniku i jego prowadzeniu. Dziękujemy i zapraszamy na kolejny piknik i na nasze zabawy taneczne, jak również na uroczysty Bal Barbórkowy 1 grudnia 2018 roku. Do usłyszenia w radio Na Śląskiej Fali w każdą sobotę 6-8pm WPNA 1490am

Zdjęcia Andrzej Brach