Fakty Chicago Słynni Chicagowianie

Słynni Chicagowianie

SHARE

Nasze miasto może poszczycić się wieloma atrakcjami, a wśród nich jest oczywiście miejscem, gdzie urodziły się lub pracowały słynne gwiazdy Hollywood.

Oto kilkoro z nich.

Walt Disney
Mistrz rozrywki dla najmłodszych, wizjoner, przedsiębiorca, animator urodził się w 1901 roku na drugim piętrze domu przy 2156 Tripp Ave. To w Chicago dostał pierwszą pracę jako rysownik. Do Kalifornii przeniósł się na początku lat 20-tych.
Harrison Ford
W Des Plaines w 1942 roku na świat przyszedł późniejszy nieustraszony Han Solo. Nauki pobierał w Maine East High School w Park Ridge, a jako młody chłopiec działał w Boy Scouts of America, co Spielberg wkomponował w historię zawadiackiego Indiany Jonesa.


John i Joan Cusack
Jeżeli chodzi o aktorów to Joan urodziła się w Nowym Jorku, a John w Evanston, gdzie potem się wychowywali. Oboje mieszkają w Chicago. John zasłynął jako gwiazda filmów młodzieżowych z lat 80. zaś Joan, królowa drugiego planu pojawiła się w takich hitach z tego okresu jak „Pracująca dziewczyna”, „Say Anything…”.
Dennis Farina
Wychowywał się w dzielnicy Old Town i na początku nic nie zapowiadało, że ten potomek Sycylijczyków będzie aktorem. Najpierw 3 lata spędził w armii amerykańskiej, potem przez 18 lat był policjantem w oddziale antywłamaniowym, aż został odkryty przez reżysera Michaela Manna i zagrał mafioza w popularnym serialu „Crime Story”.
Vince Vaughn
Aktor urodził się Minesocie, jednak dorastał w Buffalo Grove, Illinois, gdzie grał w futbol, baseball i uprawiał zapasy. Ukończył Lake Forest High School i zdecydował, że zostanie aktorem. Znany jest przede wszystkim z licznych ról w komediach, gdzie grał nawet Polaka („Break up”)..
Robin Williams
Nieodżałowany komik urodził się w 1951 roku w St. Luke Hospital w Chicago. W Lake Forest mieszkał do ukończenia 12 roku życia, kiedy to rodzina przeniosła się do Detroit. W szkole Robin uchodził za cichego i trochę wstydliwego chłopca, który dzięki zajęciom w drama club stał się bardziej otwarty i pewny siebie.
Pat Sajak
Prowadzący teleturniej Koło Fortuny to syn polskich emigrantów Joyce Helen Brandeckiej i Leonarda Anthonego Sajdaka. Ukończył Columbia College Chicago, a jedna z jego pierwszych prac to desk clerk w słynnym hotelu The Palmer House w Chicago.
Bill Murray
Słynny aktor i komik urodził się w Evanston, a dorastał w Wilmette, Illinois. Nauki pobierał w Loyola University, a w wolnych chwilach nastoletni Bill pracował na polu golfowym jako golf caddy.
Carlos Bernard
Znany przede wszystkim z roli w „The Young and the Restless” urodził się w Evanston jako Carlos Bernard Papierski.

POPELINA