Porady Lekarz Spędź aktywnie jesień

Spędź aktywnie jesień

SHARE
natura-2

Nie daj się jesiennej depresji. Koniec lata nie oznacza, że masz się zamknąć w domu i tylko ćwiczyć kciuk zmieniając kanały w telewizorze, objadając się przy tym chipsami i popijając piwko. Bądź aktywny. A oto mała podpowiedź dla tych, którym brakuje pomysłu na jesienne zajęcia.

Rower
Jesienna pora to wspaniały czas na jazdę na rowerze. Sprzyja temu także pogoda – jest znacznie chłodniej i nie ma tak dużej wilgotności. Nie musisz kupować super drogiego sprzętu. Możesz też poszukać w internecie ciekawych ofert używanych rowerów. Nie oszczędzaj jednak na jednej rzeczy – kasku. Chroni cię przed urazami głowy i może uratować ci życie w razie wypadku.

biking-1

Bieganie
Cały świat biega – taka moda. Bądź i ty modny i zacznij biegać. Zainwestuj w dobre i sprawdzone buty do biegania i zacznij uprawiać jogging. Biegać możesz rano lub wieczorem, w parku i po swoim osiedlu. Możesz też zapisać się na jakiś bieg charytatywny – to doda ci ekstra zapału do treningów.

Ścianka wspinaczkowa
Niektóre siłownie oferują swoim członkom możliwość skorzystania ze ścianek wspinaczkowych. Możesz też w swojej okolicy poszukać miejsca, gdzie można przez całą jesień i zimę ćwiczyć i wzmacniać swoje mięśnie.

scianka-wspinaczkowa

Fotografia
Nie jest to tania pasja. Dobry aparat fotograficzny kosztuje kilkanaście stówek, a do tego dodatki. Ale jeśli czujesz, że masz świetne oko i chciałbyś spróbować swoich sił, kup na początek tańszy sprzęt i zacznij ćwiczyć. Możesz zapisać się na kurs fotografii, aby pozyskać wstępne informacje.

Wędkarstwo
Dla jednych to nuda, inni uwielbiają stać przez długie godziny w wodzie i „moczyć” kija. Ponoć uspokaja ich to, wycisza, pozwala się zrelaksować. Spróbuj, może i ty znajdziesz przyjemność w wędkarstwie.

fishing

Malarstwo
Obudź w sobie duszę artysty i spróbuj swoich sił w malarstwie. Na początek możesz zapisać się na klasy lub kursy. Czasami tanie lekcje można kupić na groupon.com. Malować możesz w domu i w ogrodzie. Temat dowolny.

Zdobądź wiedzę
Jesień to czas, kiedy możesz wolne chwile poświęcić na doskonalenie lub zdobywanie nowych umiejętności. Poszukaj klas, które interesowałyby cię, zapisz się na kurs online lub zacznij chodzić do szkoły. Możesz uzupełnić braki w języku jeśli takowe masz lub zdobyć nowe zdolności. Może odkryjesz w sobie nowe ja.

biking

ms