Najnowsze Stworzyliśmy miejsce, w którym chcieliśmy i chcemy spędzać swój czas..

Stworzyliśmy miejsce, w którym chcieliśmy i chcemy spędzać swój czas..

PODZIEL SIĘ

czyli 10. urodziny Hyper Fight Fitness Club.

To już 10 lat, jak na mapie klubów sportowych pojawił się Hyper Fight Fitness Club. Czy pamiętasz jak narodził się pomysł założenia siłowni?

Zanim powstał Hyper oficjalnie, była grupa zrzeszająca ludzi aktywnych sportowo Hyper Active Team. Nurkowaliśmy, wpinaliśmy się, jeździliśmy rowerami, pływaliśmy na windserfingu, jeździliśmy na paintball, skakaliśmy ze spadochronem, ale przede wszystkim, co najmniej dwa razy w tygodniu trenowaliśmy sztuki walki w jednym z nieistniejących już klubów fitnessowych. W tym samym czasie Andrzej Fonfara, jako młody bokser, zaczynający swoją profesjonalną karierę na obczyźnie, zwrócił się do mnie na polskim portalu społecznościowym Nasza Klasa z prośbą o oddanie na siebie głosu w plebiscycie Polonusy w kategorii Sportowiec Roku. To był luty 2009, Polonusy przyznawane za rok ubiegły. Powiedziałem przyjdź, potrenuj z nami, a na pewno zyskasz nie tylko mój głos, ale także reszty trenujących z nami chłopaków. Andrzejowi nie udało się wygrać Polonusa 2008, ale od razu wiedzieliśmy, ze mamy podobne marzenia i chcieliśmy nawiązać współpracę. Ja zawsze chciałem dzielić się swoją pasją do sportów walki i trenować innych, Andrzej, potrzebował własnego miejsca do boksowania, a trenowanie innych dałoby mu również możliwość samorealizacji. Po kilku miesiącach wynajmowania salki na kilka godzin w tygodniu, wożenia ze sobą potrzebnych sprzętów, rozkładania mat, wieszania i ściągania worków za każdym razem, postanowiliśmy wynająć nasz własny lokal, już jako zarejestrowany klub!

Social media, elektronika, gry i filmy dostępne na wyciągnięcie ręki sprawiają, że siłownia i ćwiczenia schodzą obecnie na drugi plan, a siłownie często świecą pustkami, ale nie w Hyper Club. U was tętni życie. Jak to jest możliwe?

Nasz klub został założony przez 2 pasjonatów. Postanowiliśmy połączyć nasze doświadczenia i stworzyć klub, który będzie zaspokajał nasze wymagania i potrzeby. Trafiliśmy w dziesiątkę, bo takich osób jak my okazało się być naprawdę dużo. Stworzyliśmy miejsce, w którym chcieliśmy i chcemy spędzać swój czas. Atmosfera jest kluczowym elementem, który tworzy dane miejsce. Nie raz słyszymy zarówno od profesjonalnych zawodników, jak i naszych klubowiczów, że u nas jest tak „fajny klimat”, że czują się jak w domu. W Hyper naprawdę czujemy się jak jedna wielka rodzina. Każdy się zna po imieniu, każdy przybija sobie piątki, wspiera, dopinguje, motywuje. Taka atmosfera z pewnością sprzyja rozwojowi osobistemu i dążeniu do realizacji swoich celów.

W klubie panuje bardzo dobra, otwarta atmosfera. W jaki sposób budować taką społeczność?

Dobra atmosfera to zasługa ludzi, którzy u nas pracują i trenują. Wszyscy łapiemy wspólny język, mamy podobne zainteresowania, często ze sobą rozmawiamy. Nasi trenerzy mają już kilkuletni staż u nas i znają prawie każdego klienta, dzięki temu nawiązują z nim więź i wprowadzają do naszej klubowej rodziny. Często po zakończonych zajęciach, klubowicze nie uciekają do domów, a zostają na macie czy przy ringu i prowadzą rozmowy. Mamy też comiesięczne specjalne „eventy”, które pozwalają spotkać się we wspólnym gronie, w nieco innym formacie lub poza klubem. Niedawno mieliśmy “Glow in the dark Yoga and Wine”, kiedy to nasi klienci przy ultrafiletowych światłach praktykowali jogę i sączyli winko. Jako #TeamHyper startujemy w Biegu Niepodległości, a pod koniec listopada będziemy świętować 10-lecie podczas Black Friday Black Tie HYPER gala. Cieszymy się, że Hyper to miejsce, w którym nie przychodzisz po prostu na trening, ale także, by spędzić fajnie czas z ludźmi o podobnych pasjach.

Program zajęć w Hyper jest bardzo urozmaicony i zróżnicowany pod względem zaawansowania. Ale oprócz zajęć fizycznych, doradzacie także jak odżywiać się.

Połączenie diety i treningu gwarantuje 100% efektu. Zbilansowane odżywianie dostosowane do rodzaju wykonywanej aktywności fizycznej powoduje nie tylko zmiany na wadze, ale również pożądany efekt wizualny. Na specjalistycznej wadze mierzymy poziom tkanki tłuszczowej, procent struktury mięśniowej oraz BMI – współczynnik wagi do wzrostu. Zazwyczaj pracujemy nad obniżeniem poziomu tkanki tłuszczowej, dzięki czemu sylwetka staje się bardziej estetyczna. Bardzo ważne jest również “pielęgnowanie” tkanki mięśniowej, dzięki niej ciało jest jędrne i skóra bardziej napięta. Należy pamiętać, że mięśnie “pożerają” kalorie, im więcej mamy mięśni, tym możemy więcej jeść bez żadnego odbicia na wadzie. Większość klientów dołączających do klubu dostaje rozpisaną dietę, jak również cotygodniowe zdrowe przepisy i porady. Nasi trenerzy zawsze służą pomocą, jeśli klient nie widzi efektów swojej ciężkiej pracy podczas treningów.

Czy prowadzicie zajęcia indywidualne?

Nasze klasy mają format personalnych zajęć grupowych, co umożliwia trenerowi poświecenie więcej uwagi każdemu trenującemu, ale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy lubi trenować z innymi lub potrzeby danego klienta są specyficzne, więc wtedy sugerowane są zajęcia indywidualne. Trener osobisty w Hyper dostosuje formę i częstotliwość ćwiczeń do możliwości i preferencji. Dzięki indywidualnie skonstruowanym planom ćwiczeń uwzględniającym klientów umiejętności, poziom sprawności fizycznej oraz ogólną kondycję organizmu, ćwiczenia nie będą zbyt forsowne, a więc nie obciążą nadmiernie organizmu. Profesjonalne podejście trenera to gwarancja uzyskania dobrej kondycji oraz wymodelowania sportowej sylwetki bez ryzyka utraty zdrowia. Ponadto, dzięki technologii monitorowania pracy serca Myzone nasi klienci, czy indywidualni, czy ćwiczący grupowo na żywo widzą, ile kalorii udało im się spalić i na jakim poziomie intensywności ćwiczą. Ten unikalny system wspomagający trening stosowany jest wyłącznie w najlepszych klubach fitness świata, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Z okazji 10-lecia Hyper Fight Fitness Club organizujecie galę – Black Friday Black Tie Hyper Gala. Brzmi bardzo intrygująco, a jednocześnie poważnie. Zdradź kilka sekretów. Czego można spodziewać się na uroczystej gali?

Z okazji okrągłej rocznicy powstania klub chcieliśmy z Andrzejem uczcić to w wyjątkowy sposób. Bankiet z amatorskimi walkami bokserskimi, z czego Hyper jest znany, wydal się nam jak najbardziej stosowny. Czerwony dywan i szampan na wejsciu, walki amatorskie naszych klubowych bokserów podczas coctail hour, piękne ring girls, wykwintna kolacja, otwarty bar i butelka cytrynówki na każdym stole, profesjonalne światła, ktore zmienia sale Allegry pierw w bokserską arenę, a później w night klub, no i oczywiscie znany chicagoski DJ, który zadba o Hyper zabawę do późnej nocy! Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Czy to prawda, że w Sali bankietowej budują prawdziwy ring bokserski? Czy kązdy będzie mógł chociaż przez chwilę poczuć się jak Andrzej Fonfara?

Tak, dokładnie tak. Ring postawiony na tę okazję, bokserzy dobrani przez najlepszych “matchmakers” w Chicago, piękne ring girls, jurorzy USA boxing, znana osobowość radiowa jako anonser ringowy… wszystko sprawi, że nasi goście będą częścią wspaniałego widowiska. Nasi młodzi bokserzy z #TeamHyper pracują już od wielu miesięcy, by nie zabrakło emocji! Jeśli oczywiście, ktoś z naszych gości chciałby nałożyć rękawice i wkroczyć na ring, może nie koniecznie, żeby walczyć, a zrobić pamiątkowe zdjęcie, to ring będzie do ich dyspozycji!

Gratuluję okrągłej rocznicy i czego można życzyć Tobie i klubowi na przyszłe lata?

Życzę sobie, Andrzejowi i całemu #TeamHyper jak najwięcej ludzi, którzy będą widzieli Hyper jako coś więcej niż siłownię, osiągnięć sportowych, wygranych walk, dalszych wspaniałych transformacji, zgubionych kilogramów, dzieci i młodzieży gotowej stawić czoła swoim prześladowcom, klubowych wydarzeń jednoczących ludzi w duchu sporu i aktywności fizycznej, oraz pomyślnego otwarcia drugiej lokalizacji na przedmieściach Chicago.

Z Bogdanem Maciejczykiem rozmawiała Magdalena Kozioł.

Zapraszamy na Black Friday Black Tie Hyper Gala, piatek, 29 listopada, Allegra Banquets. Bilety: 847-233-0656 lub www.hyperfightfitness.com/hyper-gala/