Podróże Do okoła Świata Świąteczne miasta

Świąteczne miasta

SHARE

Święta Bożego Narodzenia i ich atmosfera jest wyjątkowa, dlatego chcemy obchodzić je przez dłuższy czas. W Stanach Zjednoczonych jest 29 miast i miasteczek, których nazwa kojarzy się nam ze świętami. W niektórych z nichobchodzi się hucznie okres świąteczny poprzez dekoracje ulic, atrakcje, świąteczne jarmarki… W innych atmosfera świąteczna trwa przez cały rok.

North Pole
Małe miasteczko w stanie Nowy Jork, zlokalizowane w górach Adirondac. Znane z Santa’s Workshop, który jest otwarty cały rok. Popularne miejsce odwiedzane przez rodziny zwłaszcza w miesiącu grudniu. Kolejne miasteczko o tej samej nazwie usytuowane jest nad rzeką Tanana na Alasce. Przepełnione jest świąteczną tematyką np. uliczne lampy wyglądające jak cukierki w kształcie lasek (candy cane). Tu organizuje się co roku Winter Festival.
Rudolph
Miasteczko w centrum Wisconsin, gdzie co roku organizuje się Rudolph Country Christmas poświęcone jest najpopularniejszemu reniferowi. O tej samej nazwie są również miasteczka w Tennesse, Teksasie, Ohio i Południowej Dakocie.
Bethlehem
Miasto niedaleko Philadelphii w Pensylwanii, w którym organizowany jest jeden z najsłynniejszych świątecznych jarmarków „na europejską nutę”. Oprócz tego, jest też Bethlehem w Karolinie Północnej, w którym ulice przepełnione są Bożonarodzeniową scenerią w rodzaju Christmas drive through.
Christmas Cove
Małe miasteczko w stanie Maine najbardziej popularne miejsce w okresie letnim głównie wśród wielbicieli jachtów.
Noel
Miasteczko w Missouri znane ze świątecznego stempla po-
cztowego. Co roku tysiące ludzi wysyła przez tą pocztę karki świąteczne.
Christmas
Miasteczko w Michigan, w którym każdy biznes ma tematykę św. Mikołaja, a Christmas na Florydzie znane jest ze świątecznego stempla pocztowego.
Christmas Valley
Oregon w grudniu organizuje paradę Light Parade, pełną świątecznie udekorowanych rydwanów, kolęd, słodkości i gorących napojów.
Santa Claus
Maleńkie miasteczko w Georgii z nazwami ulic o tematyce zimowo-świątecznej np. candy cane, december. W Indianie miasteczko o tej samej nazwie ma specjalny park Holiday World & Splashin’ Safari z żywymi reniferami. Natomiast o opustoszałym miasteczku Santa Claus w Arizonie krąży fama, że jest nawiedzone przez duchy.
Santa w Idaho
To Bożonarodzeniowe miasteczko aktywne przez cały rok, gdzie ludzie najczęściej odwiedzają tamtejszą pocztę, przez którą wysyłają życzenia z unikatowym świątecznym stemplem pocztowym.
Nazareth
Założone przez misjonarzy. Co roku organizowane są tu konkursy rzeźby z lodu. Przepełnione świątecznymi opowieściami i jarmarkiem z przeróżnymi rzeczami.
Mistletoe
Miasteczko w Kentucky zamieszkałe przez 53 osoby zawdzięcza swą nazwę roślinie, która jest hodowana w tym mieście.

Barb