Porady Finanse Świąteczne wydatki z głową

Świąteczne wydatki z głową

SHARE

Święto Dziękczynienia, Mikołaj, Boże Narodzenie, Nowy Rok… wydatków końca nie widać. Najgorszy okres na nieprzemyślane wydatki, a potem płacz, bo karty spłacać trzeba a nie ma z czego.

Oto jak zaoszczędzić w nadchodzącym okresie:

Budżet i lista
Usiądź i zrób listę zakupów spożywczych i prezentów. Jeśli organizujesz obiad świąteczny zrób listę potraw do niej listę potrzebnych artykułów spożywczych. Poproś gości, aby przynieśli alkohol. Prezenty – ustal do jakiej kwoty na osobę kupić prezent.
Śledź wydatki
Każdego dnia, kiedy udasz się do sklepów, po powrocie do domu zrób rachunek sumienia czy aby na pewno wszystko co kupiłeś potrzebujesz. Sprawdź rachunki (ile wydałeś) wraz z wcześniej zaplanowanymi wydatkami.
Sprzedaj
Okres przedświąteczny jest idealną okazją na pozbycie się niechcianych rzeczy, przyborów kuchennych, etc. Zrób przegląd wszystkiego co posiadasz. Zdecyduj czego chcesz się pozbyć i wystaw to na FB Marketplace, eBay, itd.
Sezonowa praca
Zarób dodatkowo. W okresie przedświątecznym większość sklepów, biznesów zatrudnia dodatkowych pracowników. Nie tylko zarobisz, ale również mając mniej wolnego czasu mniej będziesz chodzić po sklepach.
Porównuj ceny
Zanim udasz się na zakupy spędź kilka godzin przy komputerze przeczesując różnorodne strony w poszukiwaniu produktów, które masz zamiar kupić. Sprawdź strony takie jak pricegrabber, ebates.
Kupony
Strony jak coupons.com oferują zniżkowe kupony prosto od producenta do większości sklepów.
Karty podarunkowe
Nie wiesz jaki prezent kupisz? Chcesz zaoszczędzić? Zafunduj rodzinie i przyjaciołom gift card. Ale nie kupuj ich w sklepach tylko poszukaj ich na takich stronach jak giftcards czy cardpool. Tam zakupisz karty podarunkowe po zniżkowych cenach.
Domowe
Wypieki, rzemiosło jest często lepszym prezentem niż te kupne.
Przedświąteczne spotkania
Z przyjaciółmi, biurowe Xmas parties, etc… to wydatek. Nowy krawat, nowa sukienka, butelka wina, obiad w drogiej restauracji. Obetnij przedświąteczne wyjścia do minimum. Nie tylko zaoszczędzisz, ale jeszcze twoja talia ci za to podziękuje.

Pelagia