Ona/On Dla Par Szczęśliwe małżeństwo

Szczęśliwe małżeństwo

SHARE
pan

Zapewne wielu żonatych panów zna tę prawdę, że szczęście
w małżeństwie to zasługa dwóch osób, jednak jak pokazuje proza codziennego życia to panie częściej dbają o nie i starają się je pielęgnować.

Dlatego postanowiliśmy podpowiedzieć panom (ale panie również powinny poniższy tekst przeczytać), co zrobić, aby wasze małżeństwo było szczęśliwe i aby małżonka zobaczyła, że wy także staracie się coś w tym kierunku zrobić.

Przygotujcie posiłek dla swojej małżonki
Znacie to uczucie, kiedy wracacie do domu po całym dniu pracy, a tu czeka na was ciepły obiadek. Wasze żony także pracują zawodowo i na pewno doceniłyby ten gest, nawet jeżeli wasz obiad byłby daleki od perfekcji.

Zróbcie listę życzeń
Chodzi konkretnie o to, co chcielibyście dostać z okazji kilku świąt lub rocznic. Wtedy prezenty może nie będą dla was totalnym zaskoczeniem, ale przynajmniej dostaniecie coś, co wam się podoba lub co wykorzystacie. No i zminimalizujecie zalegające w domu lub garażu niepotrzebne nikomu przedmioty.

Pamiętajcie o dbaniu o siebie
Zarośnięty drwal to typ naprawdę wąskiej grupy pań, większość lubi mężczyzn ogolonych, przystrzyżonych i dbających o siebie choć trochę. Nałożenie kremu na szorstkie dłonie nie umniejszy waszej męskości.

Pomóżcie żonie w planowaniu
Panie lubią trzymać rękę na pulsie, ale nawet największe „Zosie-Samosie” potrzebują pomocy i wsparcia w planowaniu domowego budżetu, wakacji lub grafiku związanego z zajęciami dzieci.

Poszukajcie sobie hobby
Leżenie na kanapie z pilotem w ręce to nie hobby. Mężczyzna, który czymś się pasjonuje od razu wydaje się ciekawszy, poza tym jest to świetny sposób na spędzenie czasu we dwoje i podzielenie się swoim hobby z partnerką.

Słuchajcie kobiet
Udawanie, że słuchacie, gdy w tym czasie oglądacie film lub zasypiacie to nie najlepszy sposób na pokazanie jak ważna jest dla was kobieta. Nie tylko wy macie tzw. ciężkie dni w pracy.

Spędzajcie czas z dziećmi
Tak, jesteście zmęczeni w ciągu tygodnia, ale w weekend nic innego tylko wasze lenistwo stoi na przeszkodzie, że nie spędzacie czasu z dziećmi. Przecież wasza żona też potrzebuje trochę wytchnienia po tej całotygodniowej bieganinie i zawożeniu dzieci na różne zajęcia.

Doceniajcie żonę, tak bez powodu
Jeżeli wasze małżeństwo trwa już kilka dobrych lat zapominacie o prostych gestach, które nie tylko pokazują wasze zaangażowanie, ale upewniają waszą żonę, że związek wasz nie stał się nudną rutyną. Tak więc przytulcie żonę od czasu to czasu, wróćcie do domu z jej ulubionym deserem, zabierzcie ją na randkę, do kina lub przynieście kwiatek, tak po prostu bez okazji.

pary

Stawajcie po stronie żony
Zwłaszcza ważne jest to w wychowaniu waszych dzieci.
Rodzice nie mogą działać przeciwko sobie. Także w sytuacjach publicznych ważne jest by małżonkowie wzajemnie się wspierali.

Chwalcie żonę
Sami lubicie jak żona powie wam coś miłego, tak więc wy także nie zapominajcie powiedzieć jej jakiś komplement lub słownie docenić coś co zrobiła. Ważne też jest abyście nie zapominali o słówku „dziękuję”.

Rozmawiajcie ze sobą
Rozmowa jest bardzo ważnym składnikiem, spoiwem dobrego związku. To dzięki niej lepiej poznajecie siebie nawzajem, swoje potrzeby, pragnienia lub niepokoje. Może i mowa jest srebrem, a milczenie złotem, ale w związku to rozmowa jest ważniejsza.

Pokazujcie żonie, że je doceniacie jej gesty
Zostawcie jej od czasu do czasu notkę z ciepłymi słowami, noście koszulę, którą wam kupiła, chwalcie ją publicznie za jej osiągnięcia.

IB