Żyj zdrowo Co jeść? Szczupłym być nie jest łatwo

Szczupłym być nie jest łatwo

PODZIEL SIĘ
byc szczuplym zdrowie

…wiem coś na ten temat! Diety, ćwiczenia, odmawianie sobie tego czy tamtego, faszerowanie się czymś co jedzenia nie przypomina… i dalej nic. Tyłek rośnie, wagę rozpiera w szwach a pomysłów brak na zgubienie ekstra kilogramów kiedy schabowy tak dobrze pachnie i wygląda na talerzu!

szcz

Ach! Podobno chudzi zaklinają, że jeśli my – tłuścioszki, dołożymy do naszej diety poniższe produkty to zgubienie kilogramów mamy jak w banku. Miejmy nadzieję, że wypłacalnym, a nie greckim!

Karczochy
Są niskokaloryczne oraz zawierają cynaryny i inuliny. Są to substancje poprawiające pracę układu trawiennego oraz przyspieszające metabolizm. Jest to jedno z lepszych warzyw odchoudzających. Kolejną substancją jest kwas chlorogenowy, który jest antyoksydantem zmniejszającym wchłanianie cukrów w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu zmusza on organizm do wykorzystania zapasów węglowodanów i tłuszczów już odłożonych w naszym organizmie.

Woda
Chudzielce, kiedy czują pierwszy głód najpierw sięgają po szklankę wody. Jeśli po pół godzinie od wypicia szklanki wody uczucie głodu nie mija dopiero wtedy chudzielec myśli o posiłku.

Czekolada
Podobno wyszczupla, ale ta czarna. Czekolada zawiera serotoninę – hormon szczęścia. Zjadając trochę czekolady odczuwamy szczęście i zaspokojenie.

Twarożek
A dokładniej odmiana naszego twarogu – cottage cheese. Jest on pełen protein i wapnia. Badania wykazują, że produkty mleczne dzięki kwasowi linolowemu pomagają w szybszym spalaniu tłuszczy.

Awokado
Powoduje uczucie sytości i przyspiesza metabolizm. Dzięki wysokiej zawartości potasu reguluje ciśnienie krwi – po zjedzeniu awokado na pewno nie będziemy nagle odczuwać chęci zjedzenia 10 gałek lodów!

Maliny
To w 85 procentach woda oraz 8 gram błonnika.

Jajka
Proteiny, proteiny, proteiny – one dają nam uczucie sytości i napełniają energią.

Szpinak
Jest niskokaloryczny: 100 g to 16 kcal. Ponadto  potas i witaminy z grupy B w nim zawarte pomagają w spalaniu węglowodanów i tłusz-czów oraz przyspieszają metabolizm.

Ogórki kiszone
Niskokaloryczne i zdrowie. Wszystko co jest poddane fermentacji jest zdrowie, gdyż działa zbawiennie na nasz układ pokarmowy i trawienny. Więc jedzcie ogórki i kapustę kiszoną do woli… a i metabolizm wam się przyspieszy.

 Siwa