Życie Polonii Fotorelacje Szermierka jest dla wszystkich

Szermierka jest dla wszystkich

SHARE

Tak, zarówno chłopcy jak i dziewczęta mogą uprawiać tą szlachetną dyscyplinę sportową należącą do jednego ze sportów walki.

 

Szermierka jest obecna na wszystkich nowożytnych igrzyskach olimpijskich i  jest także jedną z konkurencji w pięcioboju nowoczesnym. Uprawiana jest w trzech konkurencjach: szabla, szpada i floret, rozgrywanych zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Stroje szermiercze wykonane są z mocnego włókna bawełnianego lub nylonu, a te najwyższej klasy zawierają także Kevlar.

Poza tym zawodnicy ubierają specjalne maski chroniące ich twarze. Poza tym zawodnik ubiera jeszcze rękawice, plastron- ochraniacz na klatkę piersiową i ochraniacze. Dzięki temu sport ten jest bezpieczny dla uprawiających go zawodników. Trening sportowy obejmuje min. naukę postawy szermierczej, podstawowych elementów pracy nóg oraz działań szermierczych. Poza tym szermierka uczy strategii, zwinności oraz gracji. To co jest wymagane od zawodników to zachowanie zasad kurtuacji i szacunku względem oponenta. Cechy te kształtują także charakter młodych ludzi i pokazują im, że sukces jest nie tylko wynikiwem treningu, ale także dyscypliny i pracy zespołowej. Ze wzglęgu na swój charakter szermierka jest sportem dla wszystkich starszych i młodszych, kształtuje zarówno tężyznę fizyczną jak i uczy przewidywania i planowania kolejnych ruchów i strategii w pojedynku z przeciwnikiem.

 

6 stycznia 2018 w High School w deerfield odbyły się Zawody Szermiercze, w których wzięło wielu zawodników z Polskiej Szkoły Szermierczej prowadzonej przez trenera Jerzego Lebiedzińskiego. emocji było wiele, a zwyciezcy wrócili z nagrodami. Wszystkich chętnych pragnących uparwić tą szlachetną dycypline sportową zapraszamy do Polskiej Szkoły Szermierczej (European Fencing Club) mieszczącej się przy 5150 W. Gunnison St. w Chicago Tel: 773-896-7877

Zdjęcia Tomasz Laskowski