Życie Polonii Fotorelacje Szkoła Słowackiego

Szkoła Słowackiego

SHARE

Naszą szkołę Słowackiego  15 lat  znamy więc życzenia  z tej okazji serdeczne składamy. Wiwat nasi  pedagodzy, wiwat nasza szkoło  tu uczymy się polskiego bo tu jest wesoło.

Taka  piosenka rozbrzmiewała podczas jubileuszu  15-lecia Polskiej Parafilnej Szkoły im. Juliusza Słowackiego w Wheeling, która odbyła się 22 kwietnia 2018. Uroczystość tę zaszczycił swoją obecnością konsul Piotr Semenuk oraz prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce Ewa Koch, którzy podkreślili  znaczenie  języka polskiego,  gratulowali osiągnięć podkreślając jednocześnie, iż jubileusz szkoły wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskię niepodległości. Dyrektorem szkoły od początku jej powstania jest Renata Rudnicki, która po krótkim powitaniu zaprosiła gości  nie tyko na koncet w wykonaniu dzieci i młodzieży szkoły ale także do zapoznania sie z dorobkiem szkoły, zarejestrowanym przez kronikarza Halinę Fotidzis.  Wystawa z kronikami cieszyłą sie ogromnym powodzeniem, miło jest bowiem wrócić do wsponmień z przed lat.

W programie artystycznym wystąpili uczniowie klas przedszkolnych oraz tegoroczni maturyści, którzy mieli okazję zaprezentowania się  w Polonezie i  dla których  było to pożegnanie ze szkołą.  Najmłodsi natomiast w zabawnych piosenkiach prezentując wszystkie kolory tęczy wprowadzili wesoły nastrój.   Wiwat szkoło Słowackiego!

Napisała:  Halina Fotidzis
Fot. Marta Niedbalec