Najnowsze Sztuka uwodzenia – negi

Sztuka uwodzenia – negi

SHARE

Mężczyźni kierują w stronę kobiet serię komplementów, ale niestety są one podobne, często się powtarzają i w końcu stają się nudne. Dlatego czasami potrzebny jest inny impuls, aby w rozmowie zaiskrzyło. A poza tym, nie zawsze miłe słówka działają na każdą kobietę tak samo.

Także coraz częściej panowie używają negów w podrywaniu, zwłaszcza atrakcyjnych kobiet. Negi są przeciwieństwem komplementów. Są to drobne uszczypliwe aluzje skierowane w stronę kobiety, które mają na celu obniżenie samooceny kobiety i pokazanie jej, że rozmawiający nie jest zainteresowany jej atrakcyjnym wyglądem. Po wypowiedzeniu nega nigdy nie należy robić pauzy i czekać na reakcję ze strony kobiety. Jeśli to się zdarzy, to wtedy nie będą to negi a jedynie zwykłe obrażanie.

Są dwa rodzaje negów werbalny i niewerbalny.

Neg werbalny odnosi się do wyglądu lub sposobu zachowania np. „widzę, że lubisz się modnie ubierać – widziałem już dzisiaj 2 kobiety tak samo ubrane na ulicy” lub dotyczące zachowania: „strasznie szybko mówisz, nie ma potrzeby się denerwować”. Negi niewerbalne to wszelkiego rodzaju gesty, które są rozpoczęciem interakcji np. usunięcie z jej ramienia nieistniejącego paprocha, popatrzenie na nią jakby coś było na jej twarzy. Nigdy nie należy komentować wyglądu, który jest wrodzoną wadą jak np. odstające uszy, krzywe zęby, bo wtedy jest to zwykłe obrażanie.

Negging to nie jest nic nowego, istnieje od dawna, ale dopiero teraz zdobyło swoją popularność zwłaszcza w męskich kręgach. Negi można porównać do dokuczania w latach szkolnych, gdy chłopcu podoba się dziewczyna, ale nie wie jak zwrócić na siebie uwagę. Mniej atrakcyjne kobiety nie mają tak wielkiego powodzenia i tradycyjny komplement sprawia, że zwracają uwagę na panów. W tym przypadku negi raczej nie zadziałają. Negging nie zawsze przynosi założone efekty. Nie ma żadnej reguły, by w 100% zapewnić jego sukces. Jednym może się udać po wypowiedzeniu paru zdań, innym może w ogóle nie pomóc. W wielu przypadkach zależy to też od charakteru kobiety, ponieważ nie każda da się podejść w ten sam sposób.

Barb