Najnowsze Tajniki centrów handlowych

Tajniki centrów handlowych

PODZIEL SIĘ

Grudzień to miesiąc zakupowych szaleństw o czym świadczą zatłoczone centra handlowe z zachęcającymi zniżkami i promocjami.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę robiąc zakupy świąteczne?

Duże wózki i torby sklepowe nie tylko ułatwiają zakupy, wpływają na to, że kupujemy więcej. Puste miejsce mylnie podpowiada nam, że jest tylko parę rzeczy zakupionych i nadal jest miejsce na więcej.
Duże plakaty z informacjami o zniżkach powodują, że ostatecznie wydajesz więcej niż zaplanowałeś. W wielu przypadkach kupujący korzysta z obniżki, ale także kupuje produkty, które nie są przez nią objęte.
Rzeczy objęte całkowitą wyprzedażą nie bez powodu są umieszczone w mało widocznym i trudnym do znalezienia miejscu z tyłu sklepu. Sprzedający zakładają, że rozproszą cię napisy informujące o zniżkach na nowości w drodze do działu z wyprzedażą. Zanim tam dotrzesz twoje ręce są zazwyczaj pełne, a obszar celowo trzymany jest w nieładzie by cię zniechęcić do szukania i skorzystania ze znaczącej obniżki.
Mniej zegarów i okien to większe prawdopodobieństwo, że robiący zakupy stracą orientację ile czasu minęło od momentu ich wejścia do sklepu i nie będą pośpieszać klientów w dokonywaniu zakupów.
Według badań ciepłe barwy np. czerwień, pomarańcz i żółć przyciągają uwagę klientów, dlatego też zazwyczaj wszystkie oznakowania i oświetlenie przed sklepem są w tych odcieniach. Natomiast w środku odcienie koloru niebieskiego, zielonego i fioletowego pomogą klientom się zrelaksować i zainspirują do poświęcenia więcej czasu na zakupy i przy tym wydania więcej pieniędzy.
Klienci odruchowo poruszają się od prawej do lewej co powoduje, że sprzedawcy umieszczają najbardziej dochodowe, drogie i modne przedmioty po prawej stronie.
Luksusowe przedmioty umieszczane są obok tańszych, gdyż ludzie widząc tańszą rzecz myślą, że kupując ją oszczędzają pieniądze i wybierają lepszą ofertę. Nazywa się to efekt ceny kompromisowej i służy do tego, by klienci kupowali towar, który przyniesie sprzedawcy więcej zysku, dając mu jednocześnie poczucie, że dokonuje lepszego wyboru.
Sklepy Outlet nasuwają nam myśl, że kupimy tu markowe produkty, niesprzedane lub lekko uszkodzone. Jednak w istocie są to przedmioty wyprodukowane przez daną firmę markową, ale są one wykonane z gorszej jakości materiałów i prawdopodobnie nie były zaprojektowane przez zespół projektantów tej firmy oraz nigdy nie były sprzedawane po wyższej cenie.

Barb