Fakty Ciekawostki Tam żyje się taniej

Tam żyje się taniej

SHARE

Chicago – z punktu widzenia turysty piękne i ciekawe miasto. Kultura, sztuka, jezioro, kluby, restauracyjki, wielki świat! Z punktu widzenia mieszkańca – wysokie podatki, korki, gangi, brud, korupcja. Kiedy ostatni raz skorzystałeś z przyjemności, jakie to miasto oferuje? Kiedy ostatni raz byłeś w centrum lub nad jeziorem, albo w Chinatown? Szczególnie jeśli mieszkasz na przedmieściach i cały tydzień dojeżdżasz do miasta do pracy. Czy w weekend chcesz wystawać w korkach, aby przejść się brzegiem jeziora?

Dobra wiadomość to ta, że są w tym wielkim kraju miejsca, gdzie można korzystać z uroków miasta, w którym się mieszka bez stresu, wystawania w korkach czy płacenia nadmiernych podatków.

• Cedar Rapid, Iowa

cedar rapidsDrugie co do wielkości miasto tego stanu. Koszt życia jest o 8,1 procent poniżej średniej krajowej. Jest to swego rodzaju raj dla dobrze wyedukowanych, ale skromnych ludzi. Jeśli lubisz sztukę, technologię i nauki ścisłe to na pewno znajdziesz tutaj pracę. Cedar Rapids ma jedno z najwyższych koncentracji muzeów, parków i bibliotek w mieście liczącym 128 tysięcy ludzi. Średnia cena domu to $131.000 a średnie zarobki na rodzinę wynoszą $52.000.

• Temple, Texas

texsa
To 70 tysięczne malownicze miasteczko położone jest tylko godzinę od Austin – miasta rozrywki i muzyki na żywo. Żyje się tutaj bardzo tanio, bo przeciętnie za wszystko płacimy 12,9% mniej niż gdzie indziej. Zatrudnienie jest tam łatwo znaleźć w sektorze medycznym, od szpitali poprzez domy opieki i placówki medyczne. Średnia cena domu wynosi $113.000, a zarobki na rodzinę $51.000.

• Lincoln, Nebraska

lincoln

Stolica tego stanu położona jest około 50 mil od Omaha. Bezrobocie w tym prawie 300-tysięcznym mieście wynosi tylko 3 procent, a dojazd do pracy średnio zajmuje 17 minut! Na oferty pracy nie można tu narzekać, a jak woli ktoś naukę to Uniwersytet Nebraska zaprasza. Średnia cena domu wynosi $142.000. Zarobki – $49.500. Koszt życia – 10 procent poniżej krajowej.

• St. George, Utah

1

Ach, po prostu raj! Nie tylko koszt życia jest o przeszło 8 procent niższy od średniej krajowej, ale również bezrobocie plasuje się w okolicach 4 procent, zarobki na rodzinę wynoszą prawie $50.000, a dom można kupić za trochę ponad $200.000. I to nie wszystko! Jest to raj dla ludzi lubiących przebywać na świeżym powietrzu. St. George położony na południu Utah jest miejscem wypadowym do parków Zion i Bryce oraz Wielkiego Kanionu. A Las Vegas jest tyko 2 godziny drogi samochodem. Pracę najłatwiej znaleźć w sektorach medycznym, edukacji oraz hotelarstwie – turystyce.

• Norman, Oklahoma

norman
16,2 procent poniżej średniej krajowej wynosi koszt życia w tym prawie 120.000 mieście. Położone 20-minut od Oklahoma City oferuje ciekawe oferty pracy, wysokie zarobki i niskie ceny domów.

 Siwa