Życie Polonii Fotorelacje Tanecznym krokiem

Tanecznym krokiem

SHARE

18 listopada w Glendora House odbył się VIII Polonijny Konkurs Tańca Towarzyskiego zorganizowany przez Studio 5 – Słoneczko. Zawody cieszyły się tak ogromnym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i rodziców, że wzięły w nich udział pary z dwóch szkół: Studia 5 oraz Elite Dance Studio.

Tradycyjnie na początku wszystkie polonijne pary zatańczyły poloneza, a potem zaczęły się zmagania konkurosowe w wyznaczonych grupach wiekowych. Młodzi tancerze pokazywali swoje umiejętności i rywalizowali w następujących kategoriach: od 4 do 8 lat, od 8 do 11 lat, od 12 do 15 lat, od 15 do 20 lat i powyżej 21 lat. Wszyscy prezentowali się wspaniale, choć zaznaczyć należy, że największy czar roztaczali najmłodsi mistrzowie parkietu. Oprócz tego widzowie mogli oglądać początkujących tancerzy i występy dziewcząt tańczących solo. Niełatwą rolę sędziów i oceniających pełnili: Magdalena Holowczak, Marek Salamon, Grzegorz Rykowski, Bethany Korzen, Lukasz Wojnicz. Prowadzącą konkurs była Maria Gliwa, zaś za oprawę muzyczną odpowiedzialna była firma Ulala Productions.

Był to wspaniały konkurs, pełen emocjonującej rywalizacji i radości z osiągniętych sukcesów. Wszystkim uczestnikom oraz nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Taniec staje się coraz popularniejszą pasją wśród polonijnych dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na kolejnym konkursie w jeszcze większym gronie miłośników i profesjonalistów. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Zdjęcia: A. Brach