Podróże Do okoła Świata Tanie europejskie wakacje

Tanie europejskie wakacje

SHARE
madryt

Kiedy i gdzie najlepiej się udać na europejskie wakacje?


Koniec roku szkolnego i wakacje zbliżają się już ogromnymi krokami, a więc najwyższy czas na zaplanowanie urlopowych wyjazdów.

Proponujemy więc odwiedzenie w tym roku Europy, a że zdajemy sobie sprawę, że wakacje to nie lada wydatki dla domowego budżetu nasze oferty dotyczyć będą tanich, aczkolwiek urokliwych miejsc na starym kontynencie.

Edynburg, Wielka Brytania

Najtańszy miesiąc to czerwiec, najlepiej jechać tam w grupie.
Sierpień to miesiąc licznych festiwali, ale także wysokich cen i zajętych hoteli, w czerwcu zaś masz okazję, by docenić uroki tego zabytkowego miasta. A gdy dopadnie cię zmęczenie możesz zatrzymać się w jednej z kafejek na herbatkę lub w jednym z barów na piwko.

Dubrownik, Chorwacja

dubrovnik

Najtańszy miesiąc to czerwiec, a najlepsza opcja to podróż z całą rodziną.
Ta nadmorska miejscowość ma wiele do zaoferowania. Piękne plaże, średniowieczne fortece, miejsca związane z historią. Poza tym jeżeli lubisz spędzać wakacje na jachcie ta propozycja jest idealna dla ciebie.

Positano, Włochy

Najtańszy miesiąc to czerwiec, najlepiej jechać tam w parze.
Włoską miejscowość nadmorską podziwiać mogłeś w wielu amerykańskich filmach, więc czas by zobaczyć ją na żywo, a gdy zabierasz ze sobą ukochaną osobę czas ten upłynie ci na pewno przyjemnie. Jeżeli uwielbiasz wakacje nad morzem to jest to idealne miejsce.

Sztokholm, Szwecja

Najtańszy miesiąc to lipiec, a najlepsza opcja to podróżowanie solo.
Sztokholm to urokliwe szwedzkie miasto pełne kafejek. Możesz tu odpocząć, zwolnić tempo, zapomnieć o codziennej bieganinie i delektować się bułeczką cynamonową popijaną kawusią bez pośpiechu i bez wyrzutów sumienia. Konieczne należy też spróbować skandynawskich owoców morza. Polecamy lipiec ze względu na dłuższe dni.

Praga, Czechy

Najtańszy miesiąc to lipiec, a najlepsza opcja to wyjazd grupą.
W lipcu w stolicy Czech odbywa się wiele imprez kulturalnych oraz festiwali, poza tym Praga to urokliwe zabytkowe miasto, które nie zostało zniszczone podczas niemieckiej okupacji. Jeżeli chodzi o kuchnię to jest wyśmienita, zwłaszcza knedliki, a do piw praskich chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

Madryd, Hiszpania

Madrid

Najtańszy miesiąc to sierpień, a najlepsza opcja to wyjazd grupowy.
To najgorętszy miesiąc, więc ważne jest, abyś zaplanował tę podróż pod kątem zwiedzania i podziwiania zabytków, a nie szaleństw zakupowych. Z tego też powodu liczne klimatyzowane muzea lub inne atrakcje nie są tak zatłoczone, co pozwala na spokojniejsze i dokładniejsze ich zwiedzanie.

Berlin, Niemcy

Najtańszy miesiąc to sierpień, a najlepsza opcja to wyjazd grupą.
Sierpień to najlepszy czas ze względu na imprezy jakie mają wtedy tutaj miejsce. Oferta jest przebogata możesz wybierać pomiędzy festiwalem piwa, tańca lub wielu innych ciekawych imprez artystycznych.

Toskania, Włochy

Najtańszy miesiąc to sierpień, a najlepiej podróżować tam z ukochaną osobą.
Toskania to wspaniały pomysł nie tylko na romantyczny weekend, ale także na romantyczne wakacje we dwoje. Krajobraz toskańskich wzgórz zachęca do wędrówek, spacerów lub pikników. Poza tym miejsce to słynie ze wspaniałych win, które koniecznie należy posmakować.

Dublin, Irlandia

Najtańszy miesiąc to sierpień, a najlepsza opcja to podróż rodzinna
Dublin posiada największy europejski park, który warto zwiedzić. Pełen jest ogrodów, bulwarów, jest tam zoo oraz miejsca, gdzie można wypić aromatyczną herbatę. Jeżeli uwielbiacie historię, zabytków z każdej epoki jest tu też pod dostatkiem.

Lizbona, Portugalia

lisbon-12

Najtańszy miesiąc to sierpień, a najlepsza opcja to podróż we dwoje.
To miasto przyciągnie każdą artystyczną duszę, poza tym jest to idealne miejsce, by spędzić czas tylko we dwoje. W mieście znajduje się wiele parków i rezerwatów przyrody, ale także są tam zabytkowe miejsca. Tu również można będzie kupić sobie jakiś oryginalny ciuszek lub dodatek.

IB