Podróże Przez Amerykę... Tanie rodzinne wakacje

Tanie rodzinne wakacje

PODZIEL SIĘ

Podróże kształcą, pozwalają zrelaksować się, a przede wszystkim spędzić czas z najbliższymi. Niestety, wiele rodzin rezygnuje z rodzinnych wyjazdów ze względu na koszty. Dziś prezentuję miejsca, które warto zobaczyć i przy okazji nie zbankrutować.

Koszty podane w artykule obejmują rodzinę 4-osobową i nie obejmują kosztów biletów (przelotów) lub przejazdu oraz biletów wstępu do poszczególnych atrakcji.

St. Augustine, Floryda
Koszt tygodniowego pobytu: $1,636
Średnia cena hotelu za jedną noc: $70
Koszt dziennych posiłków: $148
To najstarsze amerykańskie miasto zostało założone w 1565 roku i zdecydowanie jest najbardziej przyjaznym finansowo miastem. Oferuje nie tylko dobre ceny, ale przede wszystkim jest miejscem przepełnionym historią. Koniecznie musisz odwiedzić Pirate & Treasure Museum, w którym poznasz historię pierwszych piratów, którzy przybyli do Ameryki. Miasto oferuje także wspaniałe plaże, które ciągną się na długości 42 mil, więc myślę, że każdy znajdzie swój kawałek plaży.

Huntsville, Alabama
Koszt tygodniowego pobytu: $1,748
Średnia cena hotelu za jedną noc: $58
Koszt dziennych posiłków: $176
Jeśli interesuje cię kosmos i loty kosmiczne, to koniecznie z rodziną wybierzcie Huntsville za swoje docelowe miasto podróży. To tutaj znajduje się NASA’s Marshalss Space Flight Center, z którego startują rakiety. Nic więc dziwnego, że miasto zdobyło przydomek „Rocket City”. Wśród atrakcji, które muszą znaleźć się na twojej liście jest zobaczenie oryginalnej rakiety Saturn V, odwiedzenie planetarium czy pokazów astronomicznych.

San Antonio, Teksas
Koszt tygodniowego pobytu: $1,764
Średnia cena hotelu za jedną noc: $63
Koszt dziennych posiłków: $167
To historyczne miasto położone w Teksasie jest jednym z najbardziej przyjaznych dla rodzin. Z pewnością poznasz tutaj ciekawe historie sięgające XIX wieku, ale także znajdziesz atrakcje dla całej rodziny. San Antonio Zoo czy parki rozrywki znajdujące się w tej okolicy każdego roku przyciągają tysiące rodzin, aby wspólnie spędzić czas. Wycieczkę odradzamy latem, gdyż temperatury wówczas sięgają 100 st. F. Wiosna to doskonały czas, aby zwiedzić to miasto.

Albuquerque, Nowy Meksyk
Koszt tygodniowego pobytu: $1,825
Średnia cena hotelu za jedną noc: $49
Koszt dziennych posiłków: $196
Największe miasto w stanie Nowy Meksyk zaprasza rodziny, które lubią historię (pierwsze wzmianki pochodzą z 1709 roku) oraz kulturę. Znajdziesz tutaj ciekawe zabudowy w stylu hiszpańskim (pueblo), a także interesujące muzea i galerie. Najbardziej popularną atrakcją dla dzieci jest Explora, czyli centrum edukacyjno-rozrywkowe zajmujące powierzchnię 20,000 stóp i przedstawiające ponad 250 eksponatów.

Daytona Beach, Floryda
Koszt tygodniowego pobytu: $1,990
Średnia cena hotelu za jedną noc: $69
Koszt dziennych posiłków: $187
Ponad 23 mile plaż przy Oceanie Atlantyckim, na których można szaleć dowoli. Miejsce to jest często wybierane przez motocyklistów i ich rodziny. To tutaj ma miejsce jeden z największych zjazdów miłośników szybkich dwóch kółek. Daytona Beach słynie także z toru do ścigania Daytona International Speedway. Najmłodsi uczestnicy wakacji mogą skorzystać z licznych wodnych zjeżdżalni, ścigać się gokartami czy odwiedzić muzea i parki rozrywki.

Colorado Springs, Kolorado
Koszt tygodniowego pobytu: $2,000
Średnia cena hotelu za jedną noc: $67
Koszt dziennych posiłków: $191Miłośników górskich wycieczek zapraszam do odwiedzenia Colorado Springs, niewielkiej miejscowości położonej malowniczo w górach Rocky Mountains. Łagodne temperatury zachęcają do wędrówek po górach. Koniecznie wybierz się do parku Garden of the Gods, gdzie pomarańczowo-czerwone skały zachwycą cię. Warto także odwiedzić Muzeum Duchów (Ghost Town Museum) czy centrum z dinozaurami (Rocky Mountain Dinosaur Resource Center).

Miłych wakacji!
Ruda