Polecamy Dla Panów Uroda faceta

Uroda faceta

SHARE

Wielu mężczyzn wychodząc w pośpiechu do pracy lub na spotkanie towarzyskie zapomina o podstawowych czynnościach estetycznych, które wpływają na jego późniejszy wizerunek.

Schludny wygład nie tylko wpłynie pozytywnie na relacje ze współpracownikami, ale też z nowo poznanymi osobami. Jest parę ważnych elementów, na które warto zwrócić uwagę i poświęcić trochę czasu, aby o nie zadbać.

Włosy
Mężczyźni w porównaniu do kobiet nie muszą martwić się tuszowaniem siwych włosów, gdyż one raczej dodają panom uroku niż świadczą o ich wieku. Jednak łupież potrafi być bardzo dokuczliwą dolegliwością i wpływać na estetykę wyglądu. Niestety możemy zarazić się nim od innych, ale jest on możliwy do pokonania, wystarczy zaopatrzyć się w leczniczy szampon, czy poprosić o poradę fryzjera, ewentualnie dermatologa. Jeśli chodzi o fryzurę, warto aby włosy były uczesane i ułożone zwłaszcza, kiedy się jest w pracy, na zakupach lub innym miejscu publicznym. Luźny, ale kontrolowany nieład jest proponowany na randki albo różnego rodzaju spotkania ze znajomymi.

Wąsy i broda
Panowie, którzy się decydują na wąsy czy wąsy i brodę, muszą pamiętać, aby dbać o ich wygląd. Zadbana i odpowiednio ułożona broda lub wąsy dodadzą mężczyźnie ujmującego uroku. Natomiast niechlujny zarost czy niesforne wąsy tylko zniechęcą płeć przeciwną.

Cera
Mężczyźni tak samo jak kobiety niezależnie od ich wieku zmagają się z problemami skóry. Nie należy tego ignorować. Jest wiele metod, które pomogą zwalczyć wypryski i niedoskonałości skórne. Poza tym, zadbana cera nie będzie odpychająca, wręcz przeciwnie. Nie odbierze także panu męskości.

Paznokcie
Zadbane dłonie to ważny element w higienie mężczyzny. Nie musi się on martwić jaki kolor lakierów jest obecnie modny w sezonie. Wystarczy, aby paznokcie były równo obcięte na krótko i nie było brudu za nimi. Na pewno facet ze schludnymi paznokciami zrobi dobre pierwsze wrażenie.

Stopy
Mężczyźni często popełniają błąd nie dbając o stopy zwłaszcza latem, gdzie w wielu okolicznościach chodzą w sandałach. Złuszczająca się skóra i nie obcięte paznokcie wcale nie odbiją się pozytywnie na ocenie ich wyglądu.

Barb