Fakty Ciekawostki Anna Nicole Smith

Anna Nicole Smith

PODZIEL SIĘ

Vickie Lynn Hogan znana jako Anna Nicole Smith

Anna Nicole Smith zasłynęła jako Playmate Of The Year magazynu „Playboy” oraz jako modelka kampanii reklamowych H&M, Heatherette, Lane Bryant, a zwłaszcza Guess. To ta kampania dała jej największą popularność i sławę, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Próbowała swych sił w filmach, stała się także tzw. osobowością telewizyjną, jednak najbardziej znana jest ze swojego krótkiego i skandalicznego życia. Jej wzorem była MM, czyli Marilyn Monroe i do niej starała się upodobnić. Pragnęła zostać bożyszczem tłumów, a stała się uosobieniem tragedii i skandalu.

Ta pochodząca z Teksasu aktoreczka rzuciła naukę w liceum (nie zdała do następnej klasy) i w 1995 roku poślubiła kucharza Billy’ego Wayna Smitha, którego poznała pracując w restauracji Jim’s Krispy Fried Chicken. Rok później urodziła syna Daniela Wayna Smitha. Kolejnym miejscem zatrudnienia Smith był klub ze striptizem „Gigi’s”, gdzie zawarła znajomość z wiekowym potentatem naftowym J. Howardem Marshallem. Ich romans trwał około 2 lat, podczas których to milioner obsypywał Annę drogocennymi podarunkami. Postanowiła wtedy rozwieść się z mężem i w 1993 roku 26-letnia Anna poślubiła 89-letniego Marshalla. Małżeństwo przetrwało tylko rok, a zakończyła go śmierć małżonka. I wtedy rozpoczęła się trwająca około 10 lat nagłośniona przez media batalia o spadek po mężu ($1.6 billion) między młodą wdową, a pozostałymi członkami rodziny Marshalla. Oczywiście wysuwano koronny argument, że małżeństwo zostało zawarte dla pieniędzy i nie było mowy o żadnym związku, jednak Smith udało się przekonać sędziów, że kochała męża. W międzyczasie Anna ogłosiła bankructwo spowodowane wytyczoną przeciwko niej sprawie o molestowanie seksulane pracownika. Włączenie do sprawy orzeczeń sądu dotyczących bankructwa znacząco ją skomplikowało. Po śmierci Anny Nicole prawnicy mogą domagać się pieniędzy w imieniu jej nieletniej córki, jednak jak to często bywa tak prestiżowa sprawa utknęła w sądach z powodów proceduralnych i wzajemnych, często wykluczających się wyroków.
Karierę modelki ropoczęła Vicki Smith, jak się wówczas nazywała, od sesji dla Playboya. Tak spodobała się Hefnerowi, że jej zdjęcia na rozkładówce magazynu uczyniły z niej natychmiast gwiazdę. Seksbomba szła za ciosem i brała udział w innych sesjach i kampaniach. Kiedy jej zdjęcie, na którym była ubrana w krótką kowbojską spódnicę i jadła chipsy pojawiło się na okładce magazynu „New York” z tytułem White Trash Nation (Nacja Białych Śmieci) pozwała magazyn o odszkodowanie w wysokości 5 milionów. Jak twierdził jej prawnik, pozywająca myślała, że bierze udział w sesji all-American girl look (typowa amerykańska dziewczyna), a zdjęcie opublikowane na okładce nie było autoryzowane i zostało zrobione podczas przerwy w sesji. Spór skończył się pozasądową ugodą.
Anna Nicole nigdy nie została gwiazdą filmową. Jej występy to rólki głupiutkich blondynek w trzeciorzędnych produkcjach, ale niestety, nie można też powiedzieć, że była uzdolnioną aktorką. Próbowała swoich sił na małym ekranie, ale i tu nie spełniła oczekiwań producentów, po prostu jej popularność nie szła w parze z możliwościami aktorskimi. Nawet jej własne reality show „The Anna Nicole Show” na kanale E! nie odniosło sukcesu i zostało zdjęte z anteny w drugim sezonie. Skandalem zakończyły się jej występy podczas American Music Awards, kiedy będąc pod wpływem jakichś środków farmakologicznych zapowiadała Kanye Westa i podczas MTV Australia Video Music Awards, gdy obnażyła swoje piersi pokryte logo MTV. Jak później orzekli specjaliści ze znanej kliniki Cedars-Sinai Medical Center modelka była uzależniona od lekarstw oraz cierpiała na zaburzenia osobowości borderline.
W 2006 roku leżąc w basenie ogłosiła światu, że spodziewa się drugiego dziecka. Spekulacji na temat ojca było kilka. Miał być nim zmarły Marshall (według jej siostry Anna zamroziła spermę zmarłego męża, by w przyszłości urodzić jego dziecko), do ojcostwa przyznawał się też jej prawnik Howard K. Stern, ochroniarz oraz inny skandalista Frédéric Prinz von Anhalt, jednak badania DNA przeprowadzone już po śmierci Smith potwierdziły, że ojcem jest fotograf Larry Birkhead i to on wychowuje dziś Dannielynn. Poza tym tabloidy ujawniły, że Smith zażywała metadon podczas ciąży. Narodziny córki miały być najszczęśliwszym dniem, lecz stały się także wielką tragedią. Dzień po narodzinach siostry 20-letni Daniel zmarł z powodu śmiertelnej dawki mieszanki środków przeciwbólowych i narkotycznych podczas wizyty u matki w szpitalu na Bahamach. 8 lutego 2007 roku, 5 miesięcy po śmierci Daniela, w pokoju 607 w Seminole Hard Rock Hotel and Casino na Florydzie znaleziono martwe ciało Anny Nicole Smith. Po kilkutygodniowym dochodzeniu oświadczono, że przyczyną zgonu była mieszanka 11 leków nasennych i uspokajających, które nie były przepisane Annie, ale jej mężowi Sternowi. Śmierć Smith zakwalifikowano jako przedawkowanie, a nie samobójstwo.

Popelina