Podróże Do okoła Świata Wakacje w nieznane?

Wakacje w nieznane?

PODZIEL SIĘ

Według Światowej Organizacji Turystyki ilość międzynarodowych podróży wzrasta. W zeszłym roku o 21 milionów osób więcej spędziło wakacje w obcym kraju w porównaniu z 2016. Czy są jeszcze miejsca na tej kuli, które możemy nazwać nieznane? Otóż jest ich coraz mniej, a te wciąż nieznane tak naprawdę są tylko mniej popularne.

Oto gdzie jeszcze można się udać bez tłumów i za przyzwoitą cenę:

Shanghai
Przeżywa renesans turystyczny. Z roku na rok coraz więcej osób odwiedza to miasto z niesamowitą architekturą. Udając się tam w grudniu lub styczniu zaoszczędzisz najwięcej. Najwięcej wydasz w czerwcu.
• Kyoto
To japońskie miasto zyskuje na popularności. Tutaj wakacje w czerwcu będą o prawie 20 procent tańsze niż w innych miesiącach roku. Będąc tam pamiętaj, aby odwiedzić świątynię Toji, jedną z najstarszych buddyjskich świątyń w Japonii. Wzniesiona została w 607 roku a na jej terenie do dzisiaj przechowywane są cenne zabytki sztuki japońskiej, rzeźby sakralne, rękopisy, obrazy, posągi.
• Lizbona
Średniowieczne uliczki dzielnicy Alfama w tym portugalskim mieście każdy podróżujących powinien zwiedzić. Miasto to odwiedza coraz większa liczba turystów, a ceny niestety rosną.
• Singapur
Jedno z najszybciej rozwijających się turystycznie miejsc w Azji. Trzecie najdroższe miejsce po Hongkongu i Tokio. Co tam warto zobaczyć? Na jednej z wysp zbudowano oceanarium. Znajdują się tam również park rozrywki, ogród botaniczny, muzeum motyli i herpetarium z 1800 żywymi okazami krokodyli z Azji, Afryki i USA. Samo miasto to kontrast świątyń buddyjski, taoistycznych, hinduskich jak i meczetów w połączeniu z nowoczesnymi drapaczami chmur, klubami sportowymi i hotelami.
• Barcelona
Położona nad Morzem Śródziemnym przyciągała turystów z Europy od lat. Miasto słynie również z bogatej kultury i kolorowej architektury. Od kilku lat zajmuje miejsce na listach najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Jest szóstym najpopularniejszym miastem Europy po Londynie, Paryżu, Rzymie, Stambule i Pradze. Udając się tam w styczniu zaoszczędzisz ponad 30 procent w porównaniu z czerwcem.
• Budapeszt
Stolica a zarazem największe miasto Węgier położone jest w północnej części kraju na rzeką Dunaj. Jest również 8 najbardziej zaludnioną stolicą Europy. Jest ośrodkiem kulturalnym i naukowym oraz uzdrowiskowym. Znajdują się tam 223 muzea i galerie sztuki, 40 teatrów, 6 sal koncertowych i opera. Będąc tam koniecznie należy przejść przez znane budapeszteńskie mosty: Most Łańcuchowy, Most Małgorzaty, Most Wolności i Most Elżbiety. Najtańsze wakacje w Budapeszcie będą w grudniu i styczniu.

Pelagia