Podróże Wakacje w Wisconsin Dells

Wakacje w Wisconsin Dells

SHARE
house on the rock

Wakacje nie muszą oznaczać wyjazdu na drugi koniec Ameryki. Czasami wystarczy wyjechać na weekend, aby naładować baterie do dalszego działania i spędzić z rodziną miło czas.

Miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie jest oddalone zaledwie o 3 godziny od Chicago – Wisconsin Dells. A oto jakie atrakcje przygotowało to miasto dla odwiedzających:

wisconsin

Mt. Olympus Theme Park & Water Park Resort
1881 Wisconsin Dells Pkwy, Wisconsin Dells

Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc w Wisconsin Dells.
Park z dziesiątkami atrakcji dla dzieci, ale i dla dorosłych. Zjeżdżalnie wodne, kolejki górskie, karuzele, koło młyńskie, baseny, samochodziki i wiele, wiele więcej atrakcji zarówno na zewnątrz, jak i w środku tego ośrodka. A do tego restauracje, bary, pizzerie – wszystko w jednym miejscu.

Bigfoot Zipline Tours
1550 Wisconsin Dells Pkwy., Wisconsin Dells
Podniesiona adrenalina, mocno bijące serce i uśmiech na twarzy, czyli wyprawa do parku, gdzie znajduje się 6 różnych zjazdów na linie. Miejsce to jest otwarte przez cały rok i mogą z niego skorzystać wszyscy powyżej 4 roku życia. 6000 stóp długości, lina nad wodą, z międzylądowaniem na wyspie, a prędkość osiąga nawet 50 mil na godzinę.

wisconsin zip line

Timbavati Wildlife Park
2220 Wisconsin Dells Parkway, 700 Highway 12, Wisconsin Dells
Jest to park, w którym zobaczysz dzikie zwierzęta żyjące w jednym miejscu. Z pewnością spotkanie oko w oko z żyrafą, kangurem czy dużym groźnym kociakiem przyprawi cię o dreszczyk emocji. A do tego park oferuje wiele ciekawych zajęć dla dzieci, a także przejażdżki np. na wielbłądzie. Park czynny jest od końca kwietnia do końca października.

big_sky_theater

Big Sky Twin Drive In
N9199 Winnebago Road, Wisconsin Dells
Kino samochodowe, jak za czasów naszych rodziców czy dziadków, widziane na starych amerykańskich filmach. Pokaz filmów zaczyna się po zmierzchu (najczęściej między 8:45 a 9:20 pm).

Dells Boat Tours
107 Broadway, Wisconsin Dells
Wycieczkę statkiem po wodach Wisconsin River wybiera wielu turystów. Z wody można podziwiać nie tylko miasteczko, ale także jego walory przyrodnicze, rośliny, kwiaty. Rejs ten jest bardzo popularny także przy zachodzie słońca.

noah waterpark

Noah’s Ark Waterpark
1410 Wisconsin Dells Pkwy, Wisonsin Dells
Park jest jednym z największych w Stanach Zjednoczonych – zajmuje powierzchnię 70 akrów. Na jego terenie znajduje się 49 wodnych zjeżdżalni, 2 duże baseny, miejsce do zabaw wodnych dla dzieci i wiele więcej. Park zaprasza wszystkich od maja do września.

House on the Rock
5754 State Road 23, Spring Green
Dom na skale znajduje się około godziny drogi od Wisconsin Dells, ale z pewnością warto wybrać się do tego niezwykłego miejsca. Dom został zaprojektowany przez Alex’a Jordana i można w nim znaleźć pomieszanie epok, miejsc i przedmiotów.
Miłego wypoczynku!

nn