Fakty Felietony Walentynki

Walentynki

PODZIEL SIĘ

W ubiegłym roku nasiliła się charytatywna działalność naszych Polonusów. Niezależnie od pomocy grupy anielskiej, działającej ostatnio także na balu walentynkowym, chorym dzieciom pomagają osoby indywidualne, niezrzeszone.

Wśród nas, Polonusów jest wielu ofiarnych szczodrych dobrodziejów, którzy sami, własnymi środkami, z własnej inicjatywy wspierają najsłabszych. Mali pacjenci pochodzą z Wietrznego Miasta i z Polski. Ten, kto pomaga nie liczy na rozgłos, angażuje swój czas i pieniądze, jedyne co jest niezbędne, przynajmniej na początek, to ogłoszenie, informacja. O kim mowa? W naszej społeczności polonijnej aktywnie działa wielu społeczników, m.in. kibice popularnego wśród polonii sportu, piłki nożnej, krakowscy Wiślacy.

Najmilszą nagrodą prawdziwego społecznika jest uśmiech dziecka. Jeden z leaderów klubu sportowego poza ojczyzną, znany z akcji pomocy dzieciom, pan Jerzy Fijał żyje i działa w Wietrznym Mieście ponad 30 lat. Organizuje wsparcie dla krakowskich warsztatów terapii zajęciowej dla dzieci. W 2017 roku zorganizował zbiórkę funduszy na pomoc dzieciom z zespołem Downa. Temu szczytnemu celowi poświęcił część swojej, przebogatej wiślackiej kolekcji, obejmującej koszulki z podpisami zawodników z różnych sezonów, certyfikaty autentyczności, medale za tytuły mistrzowskie oraz inne przedmioty, o które nabywcy walczą na aukcjach. Udział biorą nie tylko kibice Wisły. Dzięki staraniom tych osób zbiórka nabrała impetu, dołączyli do niej liczni znani sportowcy, m.in w Stanach słynny koszykarz Marcin Gortat, a zebrane środki przerosły oczekiwania. Obecnie pan J. Fijał, oprócz wparcia osób w potrzebie zdrowotnej czy materialnej, promuje kolejne idee pomocowe swojego klubu. Wartości bliskie założycielowi klubu rozwijają dzisiaj działacze, kwitnie współpraca; wiślaccy kibice są ludźmi o wielkich sercach. Zbliża się Dzień Zakochanych. Kogo pokochać? Nie mamy wątpliwości! Niech-że szlachetni działacze z fundacją Pomóż-że, otrzymają dowody wdzięczności, podziękowania, nie tylko od swoich małych fanów. Niech sponsorzy sprzyjają tym akcjom i podobnie jak media, umożliwiają odpowiednie kontakty.

Walentynek i Walentych niech nie omija wyjątkowo zdrowotny dla serca stan zakochania, niech uczucie miłości równoważy się z wzajemnością.

Marta Blicharska,
wietrzneradio.com,
mail: bmz669@juno.com