Życie Polonii Fotorelacje Wędkarzy i myśliwych bal karnawałowy

Wędkarzy i myśliwych bal karnawałowy

SHARE

W ostatnią sobotę karnawału, 25 lutego w Paradise Elegant Banquets na balu zebrało się ok. 380 gości. Sala bankietowa wypełniła się do ostatniego miejsca, sami entuzjaści wędkarstwa i myślistwa.

Tradycje klubowe Polish Fishing & Hunting Club sięgają daty założenia klubu w 1982 roku. PF&HC jest najstarszym klubem polonijnym w Chicago. Priorytetową działalnością jest od samego początku popularyzacja wędkarstwa i myślistwa na Polonii w Stanach. Każdego roku klub organizuje zawody wędkarskie, strzeleckie, klubowe polowanie na bażanty i klubowe wyjazdy na wędkowanie do innych Stanów i do Kanady. Raz w roku w karnawale organizowany jest Bal Wędkarsko-Myśliwski, na który przychodzą entuzjaści wędkarstwa i myślistwa, żeby zabawić się razem i spędzić miło czas na swoich pogawędkach, podzielić się swoimi doświadczeniami i przeżyciami w minionym roku. To co ludzi łączy to wspólna pasja i wspólne hobby – wędkarskie lub myśliwskie.

DSC_4495 (Large)

Na balu nie zabrakło miłośników wędkarstwa i myślistwa. Ponadto przybyli zaproszeni goście i przyjaciele klubu. Zaszczycił nas swoją obecnością Marian Grabowski – skarbnik Polish National Alliance, zjawił się także Andrzej Gołota ze swoją żoną Mariolą i został przyjęty do PF&HC jako Honorowy Członek Klubu. Wielką atrakcją było pojawienie się na sali Andrzeja Cierniewskiego, naszego artysty, który wielokrotnie koncertował w Chicago. Obecnie w marcu i kwietniu koncertuje w Australii. Przybył także klubowy honorowy senior naszego klubu – Casey Trella z żoną oraz honorowy prezes klubu Bogdan Olejniczak. Nie zabrakło także przedstawicieli klubów polonijnych jak: Klub Strzelecko-Myśliwski – Hubertus, Zew Natury Outdoors Organization, Hidden Paradise Hunting Klub, Klub Myśliwski Ponowa, Safari Club International. Przybyło wielu właścicieli polonijnych biznesów, którzy wspieraja naszą klubową działalność i chętnie biorą w niej udział.

DSC_4412 (Large)

Podczas podawanego obiadu klub podziękował najbardziej aktywnym członkom klubu za współzawodnictwo klubowe, za wygrane turnieje i za klubową aktywną pracę w roku 2016. Zasłużone osoby otrzymały specjalnie przygotowane plakietki.

DSC_4405 (Large)

Kilka minut przed północą rozpoczęło się losowanie cennych nagród zgromadzonych na tę okoliczność, zarówno przez klub, jak i sponsorów. Główną nagrodą był 60” telewizor LCD, a wśród nagród znalazły się także iPad, karty podarunkowe do Best Pro Shop na $100.00, medaliony z porożem jelenia, wiele myśliwskich i wędkarskich nagród, jak myśliwskie, kolekcjonerskie noże, fish finder na łódź do wędkowania, kamizelki wędkarskie i wiele innych cennych nagród.

DSC_4394 (Large)

Zaraz po skończonej loterii fantowej odbyła się licytacja rękawic bokserskich, które wręczył i podpisał swoją dedykacją dla zwycięzcy sam mistrz boksu Andrzej Gołota. Rękawice bokserskie osiągnęły cenę $850.00 i szczęśliwymi nabywcami zostali Renata i Dariusz Winnicki.

Dochód z loterii fantowej i z aukcji klub przeznaczy na zorganizowanie zawodów wędkarskich dla dzieci w 2017 roku. Na zawodach dzieci otrzymują zawsze gorące przekąski oraz nagrody – trofea, medale, wędki i inne.

DSC_4491 (Large)

Za rok, w ostatnią sobotę karnawału spotykamy się ponownie. Każdy bal jest inny. Już dzisiaj zapraszamy chętnych do zabawy z Polish Fishing & Hunting Club.

Więcej o PF&HC można przeczytać na klubowej stronie www: www.polishfhclub.org PF&HC jest otwarty dla nowych członków. Kontakt z klubem przez e-mail: info@polishfhclub.org lub tel: 773-562-3158.
DSC_4376 (Large)
Tekst: Jerzy Krawczyk - prezes PF&HC 
Zdj. Andrzej Brach