Od naszych sponsorow Weekend poza miastem

Weekend poza miastem

PODZIEL SIĘ

Przed nami ostatni długi weekend lata – Labor Day weekend i może warto już dzisiaj pomyśleć o krótkim wyjeździe poza miasto. Mamy dla was kilka propozycji.

Milwaukee, Wisconsin
To piękne miasto oferuje dla odwiedzających wiele atrakcji, zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Wystawy, sztuka, atrakcje sportowe i oczywiście pyszne piwo. Co roku w czasie długiego weekendu odbywa się tutaj Milwaukee Rally of Harley Davidson, a także Big Gig BBQ, czyli festival grillowania, na który zjeżdżają się restauracje z całych Stanów. W samym sercu Milwaukee odbywa się Laborfest, który z roku na rok przyciąga coraz więcej publiczności.

Indiana Dunes State Park, Indiana
Jeśli myślisz o zażyciu ostatnich kąpieli słonecznych tego lata, to koniecznie wybierz się na wydmy do Indiany. Piaszczyste plaże położone przy jeziorze Michigan, niebieska woda jeziora i słońce sprawią, że poczujesz się jak nad oceanem. Osoby ceniące sobie błogie lenistwo zadowoli leżenie na plaży, na tych bardziej aktywnych czeka moc atrakcji – kajaki, rowerki wodne, a także możliwość zjeżdżania po wydmach na desce.

Starved Rock State Park, Illinois
Niespełna 100 mil na południowy zachód i jesteś w parku, gdzie możesz w spokoju obcować z naturą, z dala od zgiełku wielkiego miasta. Starved Rock State Park to miejsce, w którym odkryjesz piękne wodospady ukryte między kanionami. Park oferuje kilka szlaków o zróżnicowanym stopniu trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie. W pobliżu parku można wynająć domek i cieszyć się ciszą i naturą.

Devil’s Lake State Park, Wisconsin
Jeśli lubisz wspinać się po skałkach i piesze wędrówki w malowniczej scenerii, to zdecydowanie wybierz się do tego parku. Znajduje się on niedaleko miasteczka Baraboo i każdego roku odwiedza go ponad 3 miliony turystów. Park położony jest nad Devil’s Lake, stąd oprócz pieszych wypraw, możesz skorzystać z wodnych atrakcji, jak np. kajaki.

Lake Geneva, Wisconsin
Jedno z najbardziej malowniczo położonych miasteczek w okolicy Chicago bardzo lubiane przez Polonię. Lake Geneva znajduje się nad jeziorem, gdzie na turystów czeka moc atrakcji – plaże, kajaki, rejsy statkiem, a także możliwość wypożyczenia motorówki i spędzenia dnia na jeziorze. Samo miasteczko jest bardzo przytulne, bogate w resturacje z muzyką na żywo, serwujących pyszne jedzenie.

Galena, Illinois
To małe miasteczko położone na granicy Illionis i Iowa jest bardzo lubiane przez turystów, a wszystko za sprawą swojego uroku. Przyciąga architekturą, historycznymi miejscami, a także winnicami – koneserzy wina czują się tutaj jak w niebie. Poza tym oferuje moc atrakcji sportowych – szlaki piesze i rowerowe, spływy po rzece, itd. W trakcie długiego weekendu z pewnością nie zabraknie tutaj licznych festiwali ulicznych.

Door County, Wisconsin
To już dłuższa wyprawa, bo trzeba na sam dojazd liczyć 4-5 godzin, ale warto. Miejsce to przyciąga ciszą, spokojem i kolorami, zwłaszcza jesienią, kiedy liście na drzewach zmienią swoje barwy. Ponadto oferuje 300 mil linii brzegowej biegnącej wzdłuż Jeziora Michigan, piękne wschody i zachody słońca, 5 parków stanowych, 11 latarni morskich i możliwość poznania aż 11 różnych społeczności kulturowych.

Miłego podróżowania!
Ruda