Najnowsze Weekend w Las Vegas

Weekend w Las Vegas

PODZIEL SIĘ

Masz ochotę na krótki i szalony wyjazd? Nie masz pomysłu, gdzie pojechać? Co powiesz na Las Vegas? Miasto Grzechu – kasyn, świecących neonów, pachnące dymem cygar… ale także doskonała „baza wypadowa” w wiele interesujących miejsc.

Będąc w Las Vegas warto zobaczyć:

– Las Vegas Strip – ulica, przy której znajdują się największe hotele i kasyna. Niemal każdy hotel ma swoje kasyno i swój niepowtarzalny wystrój. Z hotelu do hotelu możesz przechodzić nie wychodząc nawet na zewnątrz. Jeden dzień na zwiedzenie wszystkich kasyn i hoteli tylko na słynnym Strip to zdecydowanie za mało. Zwłaszcza, gdy zaczniesz grać… Warto także wspomnieć o pokazach i koncertach największych gwiazd muzyki, popisach cyrkowców, kolejkach górskich, itd, które mają w swojej ofercie poszczególne hotele. Strip musisz zobaczyć wieczorową i nocną porą, kiedy to kwitnie życie, a kolorowe neony krzyczą na każdym rogu próbując zwabić jak najwięcej turystów. Najbardziej znane i lubiane hotele – kasyna to Bellagio, przed którym znajduje się tańcząca i grająca fontanna, Caesars Palace – słynący z licznych koncertów gwiazd i oczywiście miejsce akcji filmu „Kac Vegas”, Paris z wieżą Eiffla i łukiem triumfalnym, Venetian – hotel, w którym możesz przepłynąć się gondolą… i tak wymieniać można w nieskończoność.

– Death Valley – najgorętsze miejsce w Ameryce Północnej znajduje się zaledwie 2 godziny drogi od Las Vegas. Jest to malowniczy obszar pustynny, gdzie temperatura często przekracza 130 stopni F. Dolina Śmierci to także miejsce, gdzie znajduje się najniżej położony punkt w Ameryce Północnej – Badwater. Wybierając się do Doliny Śmierci pamiętaj o dużej ilości wody!

– Red Rock Canyon – zaledwie 17 mil od Las Vegas znajduje się park, w którym króluje czerwony kolor. Czerwone skały można podziwiać z samochodu – typowo amerykańskie zwiedzanie od punktu do punku, ale można także zwiedzać je bardziej aktywne – spacerując, maszerując, konno lub na rowerze. Można także spróbować wspinaczki. I co najważniejsze – wstęp do parku jest bezpłatny.

– Hoover Dam – tylko 30 minut dzieli Las Vegas od słynnej Zapory Hoovera, która powstała na rzece Kolorado. Zaporę zbudowano, aby produkować energię elektryczną. Z ciekawostek należy wspomnieć, iż jest ona granicą między stanami Nevada i Arizona, a przez środek potężnej budowli biegnie linia zmiany czasu. Dla bardziej ciekawskich turystów istnieje także możliwość zwiedzenia zapory od wewnątrz.

– Grand Canyon – niespełna 3 godziny drogi dzieli Las Vegas od Wielkiego Kanionu, jednego z cudów świata. To największy przełom rzeki na świecie i jedna z tych atrakcji, które po prostu musisz zobaczyć. Zwiedzać można go na wiele sposóbów, o czym w kolejnych numerach tygodnika Program.

Ruda