Życie Polonii Fotorelacje Wernisaż Joanny K. Szymańskiej

Wernisaż Joanny K. Szymańskiej

SHARE

W dniu 9 listopada w Prairie Title Art Gallery odbył się bardzo ciekawy wernisaż prac uzdolnionej artystki polskiego pochodzenia Joanny K. Szymańskiej.

Joanna jest członkiem The Oak Park Art League – grupy zrzeszającej artystów i miłośników wszelkich rodzajów sztuki i ekspresji artystycznej. W swoich pracach używa różnych technik, wykorzystuje osiągnięcia technologiczne, czyli grafikę komputerową (digital graphic), którą łączy z klasycznymi metodami wyrazu artystycznego – akwarelami i pastelami.

Dzięki temu jej prace mają ogromną siłę wyrazu, zachwycają nas feerią żywych barw oraz „igrają z naszą wyobraźnią”. Prace jakie zaprezentowała niedawno artystka w ramach wystawy „Kolory Jesieni” cechowała właśnie bogata kolorystyka uwypuklająca siłę ekspresji i przykuwająca uwagę oglądających.

Poza tym krajobrazy jesienne porównywane do obecnej aury inspirowały, zachwycały ale także wywoływały nutę nostalgii za pełną soczystych czerwieni i pomarańczy „złotą jesienią”. Kuratorem wystawy była Linda DeViller to jej także należą się gratulacje za prezentację niezwykłego talentu Joasi tym razem w jesiennej odsłonie. Drugą osobą, która miała duży wkład w zorganizowaniu wernisażu była Mary Pellegrini, wice prezydent Prairie Title, która udostępniła pomieszczenia na tą wyjątkową wystawę.

Zaznaczyć należy, że podczas wernisażu prac Joanny K. Szymańskiej panowała ciepła, wręcz rodzinna atmosfera. Artystka przygotowała poczęstunek dla oglądających, wśród których było wielu przyjaciół także udzielających się artystycznie. Podsumowując było to sympatyczne spotkanie, zarówno wystawiająca jak i oglądający byli zadowoleni z przebiegu wernisażu, a ze sobą zabrali obrazy przesiąkniętego żywymi kolorami jesiennego pejzażu. Wystawa będzie trwała do 28 listopada.

Zdj. Root River