Ona/On Dla Par Współczesne terminy randkowe

Współczesne terminy randkowe

SHARE

W rozmowach na temat współczesnego romansu i randek często pojawiają się nowe słowa, które mogą być niezrozumiałe.

Oto lista wybranych, popularnych terminów randkowych.

Ghosting
Spotykasz kogoś, idziesz na randkę, dobrze się bawicie, wysyłacie do siebie wiadomości tekstowe przez parę kolejnych dni, a po tygodniu brak odpowiedzi, cisza. Czekasz dzień, tydzień, dwa tygodnie. Zadajesz sobie pytanie czy cokolwiek to było już się skończyło. Czekasz z niecierpliwością, aby uzyskać od niego/niej wiadomość. Nie wiesz co tak naprawdę poszło nie tak. Więcej czasu zajmuje zapominanie niż tradycyjne zerwanie. Obecnie ludzie traktują ghosting jako rodzaj randkowania w epoce cyfrowej. Prowadzi to do problemów z zaufaniem i intymnością. I tak naprawdę jest to poważne emocjonalne nadużycie.
Breadcrumbing
Breadcrumber będzie wysyłał zalotne, ale nie wiążące teksty, nie mając zamiaru spotkać się z tobą. Jest to łatwy sposób do utrzymania kontaktu, gdy się zdecyduje na bliższą znajomość lub na seks. Czasami znika na kilka tygodni po czym się pojawia ponownie, a ty się zastanawiasz czy traktuje on/ona wasz związek poważnie.
Orbiting
Nowy trend, w którym osoba oprócz tego, że będzie ghosting, to będzie też śledzić ofiarę na łamach Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat. Przez to zachowanie, ofiara będzie jeszcze bardziej zdezorientowana odnośnie uczuć i tego co one oznaczają.
Benching
Zbliżone zachowanie do breadcrumbing czyli utrzymanie kontaktu, aby mieć możliwość nawiązania związku w wygodnym dla siebie czasie. Różnicą jest to, że ofiara jest świadoma tego, że jest odstawiona na bok czekając na ponowne zainteresowanie ze strony tej osoby.
Cushioning
Spotykasz kogoś kogo naprawdę lubisz, ale ta osoba jest już zajęta, zaangażowana w związek z inną osobą. Pomimo tego w sposób wyraźny flirtuje z tobą za pomocą tekstów nie okazując przy tym żadnych oznak zerwania bieżącego związku.
Stashing
Umawiasz się z kimś i wydaje ci się, że wszystko układa się dobrze. Ale zauważasz, że partner/-ka nie umieszcza waszych wspólnych zdjęć na portalach społecznościowych. Kiedy sugerujesz chęć poznania jego/jej rodziców prośba zostaje bez odzewu.
Cuffing season
Bardzo obraźliwe i lekko seksistowskie (jest prawie zawsze używane przez mężczyzn w odniesieniu do kobiet) określenie na okres pomiędzy wczesną jesienią i późną zimą, kiedy ludzie są bardziej skłonni do regularnego randkowania tylko po to, aby mieć „ciało”, które ich ogrzeje w zimowym sezonie.
Curving
Jest wtedy, kiedy ktoś odrzuca twoje zaloty, ale nie mówi ci w sposób bezpośredni pozostawiając sobie dodatkową opcję lub tzw. „otwarte drzwi”.
Firedooring
Jedna osoba ma całą kontrolę. Będzie ona tekstować do ciebie, ale nie odpisze ci na twój tekst. Będzie oczekiwać, że wszystko zostawisz, tylko by się z nią spotkać. Jak nazwa mówi są to drzwi przeciwpożarowe, które można otworzyć od środka i wyjść z budynku, ale nie można wejść przez nie do środka.
Incel
Skrót od Involuntarily Celibate (celibat dobrowolny). Służy do określenia osoby, która ma straszną osobowość i traktuje kobiety jako przedmioty seksualne. Brak współżycia tłumaczy brakiem swojej zewnętrznej atrakcyjności, gdy tak naprawdę tu chodzi o jego zachowanie.
Kittenfishing
Osoba w swoim profilu randkowym przedstawi stare, nieaktualne informacje, aby pokazać się z korzystnej strony np. zdjęcie sprzed 10 lat. Przy pierwszym spotkaniu profil nie do końca będzie pokrywał się z rzeczywistością.
Submarining
Gdy ktoś zrywa z tobą i znienacka po długim czasie pojawia się z powrotem w twoim życiu, jakby nigdy nic się nie stało.
Micro-cheating
Polega na angażowaniu się poprzez pozornie nieszkodliwe gesty np. wysyłaniu wiadomości pięknej dziewczynie spotkanej na Instagramie, lub flirtowanie z kolegą/koleżanką w pracy. Jest to na tyle złe, że jest ukryte przed partnerem i w momencie wyjścia tego na jaw, partnera to zaboli. Na początku może to być niewinne, ale również może przekształcić się w coś poważnego.

Barb