Fakty Świat Ewy Nowa Polska – Wybory na Prezydenta

Nowa Polska – Wybory na Prezydenta

SHARE

Wybory na Prezydenta RP za nami. Potrzebowaliśmy dwóch rund, aby wybrać nowego przywódcę w naszej ojczyźnie. W Chicago pierwszą i drugą turę wygrał Andrzej Duda. Z zarejestrowanych 22 975 osób do głosowania w całych Stanach Zjednoczonych 18 583 oddało głos właśnie na niego.

Ogółem Andrzej Duda zdobył 51,55 procent głosów. Urząd prezydenta obejmie on 6 sierpnia po złożeniu przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym.
Wielu może powiedzieć, że 51,55 procent to niewiele. Przecież prezydent ma reprezentować wszystkich obywateli. Duda obiecał, że zrzeknie się legitymacji partyjnej i wystąpi z partii Prawo i Sprawiedliwość. Jak powiedział: “To konieczne, jak się zostaje prezydentem, to się nie jest partyjnym.”
Jakim będzie prezydentem, nikt nie wie. Na pewno dobrym posunięciem jest wystąpienie z partii. Ci, którzy na niego nie głosowali powinni dać mu szansę. Może okaże się lepszym przywódcą niż 48 procent głosujących na Komorowskiego myślało. Czas pokaże. Najważniejsze, żeby każda decyzja, jaką podejmie opierała się na tym, co najlepsze dla obywateli i przyszłości Polski.
Jego oponenci już przypominają wszystkim o tym, jak to Duda przeciwstawiał się uznania, że Lech Kaczyński zginął w katastrofie smoleńskiej, a co za tym idzie, powstrzymania zaprzysiężenia Komorowskiego na prezydenta. Jego przeciwnicy powinni przynajmniej na chwilę zapomnieć o kilku kontrowersyjnych momentach jego politycznej kariery i skupić się na przyszłości. Na tym, co obiecywał podczas wyborów. A obiecywał wiele. Jego prezydentura ma się skupić na rodzinie, pracy i bezpieczeństwie. Chce cofnąć wydłużony wiek emerytalny, pomóc rodzinom z kredytem we frankach szwajcarskich, zlikwidować NFZ, a także powrócić do 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum. Chce pomóc biednym rodzinom poprzez wsparcia finansowe (500 zł miesięcznie na dzieci z biednych rodzin) oraz pomóc rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi. Duda zapowiedział również, że będzie wzmacniał potencjał armii oraz będzie prowadził suwerenną politykę zagraniczną.
To wszystko pięknie brzmi. Niestety, Andrzej Duda nie powiedział gdzie znajdzie środki na realizację swoich planów pomocy rodzinom w potrzebie. Każdy z nas chce widzieć Polskę ulepszoną. Taką, w której można prosperować, a nie wyjeżdżać za pracą i lepszym jutrem. Polskę, w której można godnie żyć na emeryturze. Polskę, której gospodarka rośnie bez wyprzedawania wszystkich jej aktywów. Polskę, która oferuje lepsze jutro dla nas wszystkich.
Czy uda się to Dudzie, czas pokaże.

 Ewa Kalisz