Przeczytaj Wyjątkowy koncert sióstr Szafrańskich

Wyjątkowy koncert sióstr Szafrańskich

SHARE

El Saffron czyli siostry Szafrańskie to trzy fantastyczne dziewczyny, wykształcone i uzdolnione muzycznie, z wielką charyzmą i wspaniałą prezencją sceniczną. Nazwa zespołu kojarzy się oczywiście z nazwiskiem sióstr, ale poza tym w języku hiszpańskim oznacza szafran, jedną z najdroższych przypraw na świecie, która jest również znanym afrodyzjakiem. Bardzo dobrze więc charakteryzuje ona twórczość zespołu, gdyż swoimi oryginalnymi aranżacjami i wykonaniami siostry Szafrańskie hipnotyzują zachwyconą publiczność.

Izabela Szafrańska to liderka i główna wokalistka, jej bliźniaczka Laura Szafrańska to wokalistka i altowioliska, zaś Gabriela Szafrańska (Bończak) to wokalistka i skrzypaczka.
Siostry Szafrańskie to nie tylko wielkie odkrycie muzyczne, to także dowód na to, że pasja w połączeniu z akustycznie wykonywaną muzyką sefardyjską i hiszpańską oraz utwory izraelskiej pieśniarki Yasmin Levy we własnych aranżacjach są w stanie podbić serca wielu słuchaczy.
Pierwsze utwory zespół nagrał na przełomie 2013 i 2014 roku. W tym czasie dziewczyny trafiły także do ścisłego finału szóstej edycji programu TV Polsat „Must be the Music Tylko Muzyka” oczarowując publiczność, ale także zachwycając gusta jurorów.
Dziś siostry koncertują w wielu miejscach na różnych kontynentach, angażują się w różnorodne projekty muzyczne i zyskują coraz większe grono fanów.

Skład zespołu:
Izabela Szafrańska, Laura Szafrańska, Gabriela Szafrańska
Nico Sanchez-Barberan – gitara
Javier Saume – instrumenty perkusyjne
Kitt Lyles – Kontrabas

Hunters Restaurant & Lounge
7232 W. Diversey Ave, Elmwood Park
Piątek 8 czerwca 2018, 8 pm
Bilety: $20

Materiały dzięki uprzejmości organizatorów