Porady Wyjście na siłownię

Wyjście na siłownię

SHARE

Dziś bardzo modne jest dbanie o swoje ciało i regularne chodzenie na siłownię.

Poza tym miejsca te oferują bardzo atrakcyjne karnety na miesięczne ćwiczenia, dlatego wiele osób skuszonych tą okazją zapisuje się na siłownię. Problem, co spakować ze sobą, pojawia się w momencie, gdy trzeba po raz pierwszy wybrać się na ćwiczenia.

Z kolei ci, którzy nie lubią ćwiczyć w publicznych miejscach organizują tzw. domowe siłownie i także mają problem z tym, co koniecznie powinno się w nich znaleźć. Dlatego dziś kilka podpowiedzi związanych z „niezbędnikiem do ćwiczeń”.
Jeżeli wybierasz się na siłownię to koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w:

Torbę podręczną (duffel bag)
Najlepsze torby to te, które zrobione są z wytrzymałych nieprzemakalnych materiałów i mają mnóstwo bocznych kieszeni.

Ręcznik lub ręczniki
Większość siłowni oferuje ręczniki, jednak lepiej przynieść ze sobą swoje. Najlepszy wybór to te z miękkich i łatwo wchłaniających pot tkanin. Jeżeli chodzi o rozmiar to lepiej wybrać mniejsze, ponieważ będą poręczniejsze.

Buty sportowe
Oczywiście każdy powinien znaleźć takie, które mu odpowiadają najbardziej. Ważne jest, by nie były to buty zbyt grube i ciężkie. No i koniecznie muszą być wygodne, czyli odpowiednio dopasowane.

Butelka z wodą
Dziś wybór jest ogromny, najlepsze jednak są butelki plastikowe, koniecznie szczelnie zamykające się. To na co musimy zwrócić uwagę to czy można je będzie łatwo otworzyć i czy są wolne od związków BPA.

Mata do ćwiczeń
Najlepsza będzie mata grubsza, ale nie za sztywna.

Chusteczki lub ręczniczki odświeżające
Kiedy potrzebujemy szybkiego odświeżenia idealnie sprawdzają się chusteczki lub ręczniczki odświeżające. Nasączone są one środkiem, który nie tylko usunie pot, ale pozostawi uczucie świeżości.

Zapasowy strój do ćwiczeń
Nigdy nie wiadomo co może nas spotkać, dlatego zawsze warto zapakować ze sobą zapasowy strój do ćwiczeń.

Suchy szampon
Przydatny zwłaszcza, kiedy po ćwiczeniach musimy gdzieś jeszcze iść, a nie mamy czasu na umycie włosów.
Jeżeli nie chcemy wylewać z siebie siódmych potów na siłowni, wolimy to robić w zaciszu domowym to na wyposażeniu taniej siłowni powinno się znaleźć:

Zestaw ciężarków (dumbells)
Koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się w ciężarki o różnej wadze, które możemy wykorzystać do różnego rodzaju ćwiczeń górnych i dolnych partii ciała.

Ciężarki (kettlebells)
Zwłaszcza pomocne przy treningu siłowym, a także dla urozmaicenia wykonywanych ćwiczeń.

Wałek z pianki (foam roller)
Wszelkiego rodzaju bóle to skutek ćwiczeń, zwłaszcza tych nie wykonywanych zgodnie z zaleceniami. Dlatego idealnym „sprzętem” będzie wałek, za pomocą którego zrelaksujemy się i odprężymy obolałe ciało.

Elastyczne gumy (resistance bans lub resistance tube)
Nie tylko są bardzo poręczne, ale mają wiele zastosowań. Są wręcz uniwersalnym „narzędziem” do ćwiczeń i rozciągania się.

Piłki lekarskie
Już od szkoły podstawowej każdy z nas wie, że piłki lekarskie są tanią, ale bardzo praktyczną pomocą zwłaszcza w ćwiczeniach wzmacniających mięśnie kręgosłupa.

Schodek (adjustable step)
Dzięki możliwości podnoszenia możemy dostosować trudność wykonywanych ćwiczeń do naszych możliwości. Poza tym zamiast biegać po schodach możemy ćwiczyć nasze mięśnie nóg w prywatnej siłowni.

Oczywiście te osoby, które chcą przeznaczyć więcej pieniędzy mogą wyposażyć swoją siłownię w inny profesjonalny sprzęt do ćwiczeń jak np. bieżnia, ale według trenerów zaproponowany powyżej zestaw przyrządów to podstawa, dzięki której możemy już osiągnąć pożądane efekty.

IB