Życie Polonii Wydarzenia Wystawa Grupy ArtPo

Wystawa Grupy ArtPo

SHARE

W dzisiejszej rzeczywistości artystą się raczej bywa. Zabiegana, wypełniona obowiązkami codzienność powoduje, że wielu utalentowanych ludzi może tylko małą część swojego czasu poświęcić na wszelkiego rodzaju działania artystyczne.

Tak więc najlepiej jest wykorzystać go optymalnie czyli zapisać się do grupy zrzeszającej osoby, dla których sztuka w jej różnorakich odmianach jest pasją, a co za tym idzie możliwością oderwania się od szarości dnia.

Grupa ArtPo założona w 2006 roku to właśnie takie grono utalentowanych osób, które pragną nie tylko indywidualnie, ale także poprzez wspólne projekty realizować się artystycznie. Obecnie należy do niej 47 osób, reprezentujących fotografików, malarzy, grafików, rzeźbiarzy… Oczywiście nie jest to zamknięta grupa i wszyscy nowi artyści są mile widziani i ciepło przyjmowani przez jej członków. Celem działalności gupy jest rozpowszechnianie polskiej sztuki zarówno w środowisku polonijnym, jak i amerykańskim oraz inspirowanie artystów do twórczości i rozwoju.

Tak jak każda inna tego typu organizacja Grupa ArtPo ma pewne wyznaczone wspólnie cele i zasady.

I tak do grupy mogą należeć artyści reprezentujący zróżnicowane formy wyrazu artystycznego, dzięki czemu rozpiętość tematyczna i stylistyczna jest bardzo szeroka. Celem działalności jest integracja artystycznego środowiska, inspirowanie do rozwoju twórczego, organizowanie wystaw, wspólne wyjścia do muzeów czy wspieranie ciekawych artystycznie projektów. To co najbardziej jest przez wszystkich cenione to indywidualizm i chęć podzielenia się swoim talentem z innymi. Pomimo istnienia tych założeń, śmiało można powiedzieć, że Grupa ArtPo jest przede wszystkim organizacją, gdzie każdy może znaleźć swoje miejsce, gdzie artyści spotykają się nie tylko z powodu kolejnych wystaw lub imprez artystycznych, ale także przy okazji wspólnego opłatka lub aby podyskutować na temat sztuki czy przygotowywanego projektu.

A skoro o projektach mowa to koniecznie należy wspomnieć o dwóch ciekawych inicjatywach.

Pierwsza z nich to „Randevouz with Art” czyli „Randka ze Sztuką”. Organizowane od 8 lat spotkanie, ma kształt wielkiej wystawy prac członków grupy oraz zaprzyjaźnionych z nią artystów. Wszystkie prace każdego roku łączy jeden wspólny temat. W tym roku będzie to rozwinięcie hasła „psychologiczny autoportret”. Po „Randce…” odbywa się wystawa, w trakcie której przyznawana jest Nagroda Publiczności dla dzieła wywołującego największe emocje lub najciekawszego artystycznego przedstawienia tematu. Druga to cykliczne wypady w plenery także ukierunkowane tematycznie. Podczas tych wyjazdów artyści indywidualnie malują lub wspólnymi siłami tworzą jedną kompozycję. Zawsze są to bardzo ciekawe pomysły artystyczne np. mandala lub „malarstwo akcji” czyli wykonanie wspólnego obrazu poprzez rzucanie i rozmazywanie farb podczas słuchania muzyki Vivaldiego. Podsumowując, Grupa ArtPo to bardzo ciekawy pomysł na spędzenie czasu w gronie artystów, ale również na doskonalenie i rozwijanie technik wyrazu artystycznego, to także grono znajomych wspierające dokonania innych. Dlatego warto zaangażować się w jej działalność i dołączyć do artystów, którzy dzięki niej odnaleźli swój kąt.

Zapraszamy już po raz 9 na wystawę Grupy ArtPo.
Wernisaż 13-go stycznia
Korean Cultural Center
9930 Capitol Dr. Wheeling, IL
Zaprezentowane zostaną prace artystów
„Portret psychologiczny” oraz prace z ostatniego pleneru.

Materiały dzięki uprzejmości Grupy ArtPo.