Przeczytaj     XV Festiwal Parafialny w roku obchodów 125-lecia Trójcowa.

    XV Festiwal Parafialny w roku obchodów 125-lecia Trójcowa.

SHARE

10 czerwca 2018 roku w Casa Italia w Stone Park odbył się – mimo deszczowej, nie napawającej  entuzjazmem pogodzie – Festiwal Parafialny Trójcowa  po raz 15-ty.

Nie był to jedyny jubileusz dla którego trójcowianie postanowili celebrować ten fakt w tym bardzo uroczym miejscu włoskiego pejzażu. Do całej gamy jubileuszy dopisały się inne okoliczności, takie jak: 125-lecie Trójcowa, 30 -lecie objęcia kościoła i posługi księży z Towarzystwa Chrystusowców dla Polonii Zagranicznej, 25-lecie Chóru “Śpiewajmy Panu” oraz 15-lecie Bractwa Kół  Różańcowych.

Parafianie swoją wdzięczność ofiarowali Panu Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za te wszystkie lata i ludzi, dla których Trójcowo było ważnym ośrodkiem ich wzrostu życia duchowego, było  i jest nadal taką małą Ojczyzną,  podczas Mszy Św. polowej o godz. 11:00 rano  w Casa Italia. Mszy Św. przewodniczyl i homilię wygłosił ks. Dyrektor Andrzej Totzke Schr, a całą oprawę liturgiczną przygotował parafialny Zespól “Vox Domini”. Po Mszy Św. rozpoczęło się trójcowskie świętowanie na dobre.

Elżbieta Majchrowska

członek Komitetu Organizacyjnego

     XV Festiwalu,

     Sekretarz Rady Parafialnej

     Polskiej Misji Duszpasterskiej                                                                                                                                

  1. Św. Trójcy w Chicago

 

Zdjęcia A. Brach