Fakty Chicago XX–te Jubileuszowe Zaduszki Jazzowe w Chicago

XX–te Jubileuszowe Zaduszki Jazzowe w Chicago

SHARE

Gramy dla WAS już 20 lat!!!
Poniedziałek, 5 listopada, 7:00 wieczorem w Chopin Theatre.

„Muzyka nie tylko daje nam ukojenie i dostarcza rozrywki. Jest czymś więcej. Można poznać człowieka po muzyce jakiej słucha”.

Paulo Coelho „Czarownica z Portobello”

Jazz obecny jest w Polsce od ponad półwiecza. Ten gatunek muzyki rozwija się w takich miastach jak Kraków, Warszawa, Poznań i wielu innych. Nie jest zatem niespodzianką, że Chicago, z jego ogromną Polonią nawiązuje do imprez jazzowych w „starym” kraju – ma to miejsce m.in. w trakcie corocznego All Souls’ Day Polish Jazz Festival, który odbywa się w Chopin Theatre.

All Souls’ jest zainspirowany krakowskimi Zaduszkami Jazzowymi, stąd jego nastrój i brzmienia są nieporównywalne z innymi imprezami jazzowymi, jakie odbywają się w Chicago. Publiczność tłoczy się w Chopin Theatre, spotyka się w foyer i na korytarzach, raczy się w trakcie wieczoru polskimi specjałami i delektuje jazzem zanurzonym w polskiej kulturze.

Przed nami kolejna magiczna noc w Chopin Theatre – poniedziałek, 5 listopada – uczta dla fanów jazzu …i nie tylko. W tym roku, z okazji 20 już Zaduszek Jazzowych w Chicago wystąpi kilka prezentujących odmienne style jazzu formacji muzycznych, a wśród nich znamienici goście z Polski i plejada miejscowych muzyków….

Znany krytyk muzyczny Howard Reich z Chicago Tribune parokrotnie odwiedzał festiwal i dawał wyraz uznania dla tej imprezy na łamach swojej gazety, recenzując i rekomendując Zaduszki wśród środowisk amerykańskich melomanów.
Rangę imprezy podnosi fakt objęcia jej honorowym patronatem przez Konsulat Generalny RP w Chicago. („Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej”).

W sumie ponad 50-ciu muzyków w Chopin Theatre, na dwóch scenach równocześnie od 7:00 p.m. do wczesnego rana!
Bilety i szczegółowe informacje na stronie
www.zaduszkijazzowe.com (niższa cena w przed-
sprzedaży) lub na godzinę przed imprezą w kasie teatru.

Darmowy parking przy kościele Świętej Trójcy.
Przed nami kolejna cudowna jazzowa noc. Uczyńcie ją magiczną, tak jak co roku w Krakowie…

Tadeusz Żaczek
ZAPRASZAMY!!!